niedziela, 19 maja

Tryb ciemny jest jedną z najważniejszych funkcji iOS 13 w tym roku i jest szybko wdrażany w innych, zewnętrznych aplikacjach i witrynach internetowych. Nowy, przeprowadzony w weekend test PhoneBuff miał na celu sprawdzenie, o ile lepszy dla żywotności baterii jest tryb ciemny od trybu jasnego.

Korzystając z iPhone’a XS jako urządzenia testowego, PhoneBuff użył ramion robota do wykonywania różnych działań w iOS, w trybie jasnym i ciemnym. Obejmowało to korzystanie z aplikacji Wiadomości, nawigację w Mapach Google, oglądanie filmów na YouTube i wiele innych.

Wynik końcowy jest naprawdę imponujący. Test PhoneBuff wykazał, że iPhone XS korzystający z trybu ciemnego rozładował baterię w znacznie wolniejszym tempie niż iPhone XS korzystający z trybu jasnego. Kiedy iPhone XS w trybie jasnym całkowicie się rozładował, iPhone XS w trybie ciemnym nadal miał 30 procent baterii.

A tak wygląda wykres pokazujący porównanie:

Jednym ważnym szczegółem jest to, że test został przeprowadzony przy jasności wyświetlaczy ustawionej na 200 nitów. Pewne różnice będą zapewne zauważalne przy jaśniejszych i ciemniejszych ustawieniach jasności, ale we wszystkich scenariuszach iPhone XS korzystający z trybu ciemnego przewyższa ten z użyciem trybu jasnego.

Innym ważnym szczegółem jest to, że tryb ciemny ma największy wpływ na żywotność baterii w urządzeniach z wyświetlaczami OLED. Dotyczy to iPhone’a X, iPhone’a XS i iPhone’a 11 Pro, ale nie iPhone’a XR ani iPhone’a 11.

I co o tym sądzicie? Korzystacie już z trybu ciemnego jako podstawowego? A może macie ustawiony tryb automatyczny? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx