wtorek, 18 czerwca

Firmie Apple przydarzyła się dziwna wpadka. Serwis Securelist donosi, że koń trojański trafił dziś rano do App Store. Aplikacja o nazwie “Find and Call” była dostępna zarówno w App Store jak i Google Play i otrzymała zalew złych opinii, po czym zniknęła z obu sklepów.

Find and Call została zaprojektowana do celowego oszustwa jej użytkowników i przyjaciół. Po pierwszym użyciu pobierała listę kontaktów z naszego telefonu na zewnętrzne serwery, a następnie wysyłała do wszystkich adresatów wiadomość sms zachęcającą do pobrania aplikacji. Przebiegłą częścią aplikacji jest to, że po pobraniu kontaktów maskowała wychodzące wiadomości SMS, podszywając się pod numer telefonu użytkownika, co miało powodować, że znajomi z większym prawdopodobieństwem klikną w link do aplikacji.

Aplikacja została już wycofany z obu sklepów Google Play i App Store, więc żadne nowe urządzenia nie powinny zostać zainfekowane w tym momencie.

Nadal jednak nie wiadomo, w jaki sposób aplikacja znalazła się w App Store, gdyż większość aplikacji, które naruszają politykę Apple nigdy nie przechodzą procesu weryfikacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx