wtorek, 20 października

W rozmowie z The Wall Street Journal, Tim Cook podzielił się swoimi przemyśleniami na temat tego, co OS X Mountain Lion oznacza dla przyszłości Maca, i zasugerował, że Apple bierze pod uwagę wielką unifikację iOS i OS X gdzieś w przyszłości.

W wywiadzie Tim Cook powiedział:

„Widzimy, że ludzie są zakochani w tej funkcjonalności i wielu aplikacjach..” powiedział Cook wskazując na swojego iPhone’a. „Wszędzie, gdzie ma to sens, będziemy to przenosić na Maka… Myślimy o wszystkim. Nie zamykamy się na nic „.

Ale jak daleko pójdą? Według Cooka laptopy Mac nadal będą istnieć obok tabletów, ale jego zdaniem Apple jest otwarte na „połączenie” tych dwóch produktów w czasie, ewentualnie przyjmując te same chipy zarówno na laptopach jak i tabletach.

„Myślimy o wszystko” – zauważa nieśmiało Cook.

Na pierwszy rzut oka, wydaje się, jakby Apple mówił tutaj o przechodzeniu laptópów w kierunku procesorów ARM choć wydaje się to mało prawdopodobne. W rzeczywistości może jednak okazać się prawdą w ciągu pięciu lat, a Apple może bardzo dobrze współdziałać z procesorami Intel wewnątrz iPada.

Zapytany, czy Microsoft jest nadal konkurencją na biurku, szczególnie z planowanym Windowsem 8, który ma zostać wydany już wkrótce Cook stwierdził”

„Naprawdę nie uważam, aby Microsoft wywierał na Apple jakąkolwiek presję.”

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x