środa, 1 lutego

Software Update jest od dawna podstawową metodą aktualizacji oprogramowania dla użytkowników systemów Mac OS X. Dostęp do niego za pomocą narzędzia uruchamianego poprzez ikonę Apple na pasku menu oferuje automatyczną, cotygodniową kontrolę nad nowymi aktualizacjami oprogramowania firmy Apple. Ale jak informuje iClarified, Apple rezygnuje z autonomicznego narzędzia aktualizacji oprogramowania w OS X Mountain Lion i ma zamiar zintegrować go bezpośrednio do Mac App Store.

Pocket-lint ma więcej informacji o tej decyzji Apple:

Obecny system Software Update w systemie Mac OS X 10.6 Snow Leopard i Mac OS X 10.7 Lion wymusza na użytkownikach użycie dedykowanej procedury, która ma sprawdzić, czy są dostępne aktualizacje. Apple czuje, że sposób ten może być nieco mylący dla użytkowników korzystających wcześniej z iPhone’a lub iPada, przyzwyczajonych do aktualizacji aplikacji poprzez App Store.

Wyjaśniając Pocket-lint zapowiada, że OS X Mountain Lion będzie oferować aktualizacje systemu operacyjnego i aplikacji Apple w podobny sposób jak to robi na iOS za pośrednictwem App Store, ale w tym przypadku będzie się to odbywać za pośrednictwem Mac App Store.

Raport zauważa, że posunięcie to będzie wymagało by użytkownicy Maców zarejestrowali się i otrzymali swój Apple ID, jeśli nie zrobili tego wcześniej w celu uzyskania dostępu do aktualizacji. Ma to także zachęcić ich do utrzymania łatwego dostępu do Mac App Store w swoich dokach, gdzie najłatwiej zauważą „badge” informujący ich o dostępnych aktualizacjach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx