czwartek, 25 lipca

applewatch11

Dyrektor generalny Apple Tim Cook wziął dziś udział w konferencji WSJ.D w Laguna Beach, w Kalifornii, gdzie skomentował szereg tematów, w tym związane z Apple Watch, Apple Pay, Apple TV i więcej.

Nie jest zaskoczeniem, że Cook powiedział na wstępie, że Apple jest „podekscytowany” zbliżającą się inauguracją Apple Watch, a on sam jest pod wrażeniem tego, jak Jony Ive i jego zespół był na tyle przewidujący, by zrozumieć, że „coś co nosimy przy sobie musi być osobiste” a jednocześnie nie może być „dziwaczne”.

Cook ujawnił kilka nowych informacji na temat baterii Apple Watch, które wcześniej zostały przemilczane przez Apple. Cook powiedział, że ludzie będą używali go na tyle intensywnie, że będą musieli ładować go codziennie. „Skończy się tym, że będziecie musieli ładować go codziennie” powiedział, odsuwając na bok szczegóły o żywotności baterii urządzenia i łącząc zagadnienie z intensywnością i sposobem wykorzystania Apple Watch.

Żywotność baterii Apple Watch była tematem poruszanym na długo przed prezentacją urządzenia, a wczesne doniesienia sugerowały, że Apple ma kłopoty z uzyskaniem dłuższej żywotności urządzenia niż jeden dzień. Choć firma miała pierwotnie plany by urządzenie Apple Watch działało bez ładowania od trzech do czterech dni, to wydaje się, że czas pracy baterii może być bliższa żywotności baterii iPhone’a, wymagającej ładowania każdej nocy. Pracownicy firmy Apple również sugerowali, że urządzenie może działać tylko jeden dzień, dlatego Apple zaprojektował do niego łatwy system ładowania.

Apple Watch łączy się z magnetyczną ładowarką, która jest podobna do ładowarki MagSafe dostarczonej z komputerami Mac, zatrzaskując się łatwo na tyle urządzenia. Wysokiej klasy modele Apple Watch mają nawet posiadać eleganckie pudełko, które pełnić będzie również rolę podstawki ładującej. Firma Apple może nie skomentowała oficjalnie baterii Apple Watch, gdyż w dalszym ciągu finalizuje oprogramowanie dla urządzenia przed jego premierą na początku 2015 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx