poniedziałek, 15 sierpnia

Kilka dni temu aktualny Mac Mini firmy Apple świętował trzecie urodziny, co oznacza trzy lata od ostatniej aktualizacji tego urządzenia. Brak uwagi, jaką firma Apple przykłada do tego komputera dała wielu użytkownikom komputerów pretekst do zastanowienia nad przyszłością tego urządzenia.

Jeden z użytkowników zdecydował się napisać maila do samego CEO Apple, Tima Cooka, z pytaniem o aktualizację komputera Mac mini i otrzymał odpowiedź. Cook powiedział, że „nie czas, aby podzielić się wszystkimi szczegółami”, ale potwierdził, że Mac mini będzie ważnym elementem w linii produktów firmy w przyszłości.

Odpowiedź Cooka przypomina podobne oświadczenie szefa marketingu firmy Apple, Phila Schillera, który skomentował podobnie skomentował przyszłość Mac mini, gdy Apple prezentował nowy komputer Mac Pro. „Mac mini to ważny produkt w naszej gamie produktów i nie porzucimy go, ponieważ jest to połączenie urządzenia domowego z profesjonalnym” – powiedział.

Komputer Mac mini jest najbardziej przystępnym cenowo komputerem stacjonarnym pozycjonowanym jako urządzenie z własnymi urządzeniami peryferyjnymi, które jest dostarczane bez myszki, klawiatury i monitora. Obecna wersja jest jednak tak przestarzała, że nadal wykorzystuje procesory Haswell i zintegrowaną technologię Intel HD 5000/Intel Iris Graphics.

Nie jest jasne, kiedy Apple wprowadzi nowy komputer Mac mini, a poza pojedynczą plotką sugerującą, że nowy, przebudowany Mac mini „nie będzie już taki mini”, nie słyszeliśmy plotek o pracach nad możliwym odświeżeniem Maca mini.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx