poniedziałek, 28 listopada

Według tajwańskiej strony internetowej DigiTimes Apple ruszy z próbną produkcją trzech nowych modeli iPhone’a już w drugim kwartale 2018 roku, ponieważ chce on uniknąć powtórzenia się problemów spowodowanych początkowo niską wydajnością produkcji modułów czujników 3D dla iPhone’a X z zeszłego roku.

Raport, powołując się na źródła łańcucha dostaw, twierdzi, że szybkie prześledzenie testowej produkcji przez firmę Apple pomoże przyspieszyć harmonogram dostaw dla iPhonów w 2018 roku, co oznacza, że powinno ich być dostępnych więcej do zamówień przedpremierowych.

Cytowane źródła dodają, że sprzedaż iPhone’a 8, iPhone’a 8 Plus i iPhone’a X była „niższa niż oczekiwano”, ale wierzą, że wcześniejsza produkcja pomoże Apple „ożywić” jego smartfon. Mówi się, że partnerzy w łańcuchu dostaw firmy Apple są „generalnie bardziej optymistyczni” co do perspektyw zamówień w tym roku.

Przed premierą iPhone’a X, wiele raportów twierdziło, że Apple miał problemy z przyspieszeniem produkcji urządzenia. Analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo za główny powód wąskiego gardła dostaw uznał system kamer TrueDepth, ze względu na złożone technologie rozpoznawania twarzy 3D.

Kuo dodał, że problemy z produkcją zaczęły się stabilizować pod koniec października, ale kiedy 27 października ruszyły zamówienia przedsprzedażowe, szacunki dotyczące wysyłki iPhone’a X na całym świecie szybko spadły do 5-6 tygodni. Czas ten stopniowo poprawiał się w kolejnych tygodniach, ale urządzenie było w pełni dostępne od połowy grudnia.

Patrząc w przyszłość, powszechnie mówi się, że Apple wprowadzi na rynek tak zwanego iPhone’a X2, iPhone’a X2 Plus i tańszy model o przekątnej 6,1 cala z funkcją Face ID, ale z kompromisami w zakresie wyglądu, takimi jak ekran LCD i bez ładowania bezprzewodowego. A jeśli dzisiejszy raport okaże się trafny, zdobycie jednego z nowych modeli powinno być tej jesieni łatwiejsze.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx