sobota, 25 czerwca

film-mp4-crash-iphone

W sieci pojawił się pięciosekundowy filmik, który otwarty na iPhone’ie może całkowicie go zablokować. Jeden z użytkowników Reddit odkrył ten błąd wczoraj, a wszystko co użytkownik iPhone’a musi zrobić to kliknąć plik MP4 i obejrzeć go aby doświadczyć problemu.

The Verge przetestował film na wielu iPhone’ach z systemem iOS 10.1 i najnowszej wersji beta iOS 10.2. Wszystkie testowe telefony zablokowały się krótko po odtworzeniu filmu.

Na poniższym filmie możecie zobaczyć efekt kliknięcia w link do filmu przesłanego poprzez iMessage. Film uruchomi się w domyślnym odtwarzaczu systemu iOS 10 nie wzbudzając podejrzeń. Wydaje się, że film jest uszkodzony, tworząc pętlę, która powoduje, że iPhone zawiesza się około 10 sekund po obejrzeniu go. Ekran przestaje reagować na jakikolwiek dotyk, przycisk zasilania także staje się nieaktywny. Jedynym sposobem, aby odzyskać sprawność urządzenia jest wykonanie tzw. hard resetu czyli jednoczesne przytrzymanie przycisku zasilania i Home na kilkanaście sekund. Po takim uruchomieniu iPhone będzie działał normalnie.

To nie jest pierwszy raz, kiedy pojawiają się luki odkrywane w systemie iOS. W ubiegłym roku, ciąg znaków przesłanych przez iMessage całkowicie zawieszał iPhone’a. Mamy nadzieję, że Apple wypowie się na temat problemu, a my na bieżąco o tym poinformujemy. Nie mniej uważajcie na wszelkie linki do plików MP4, które otrzymujecie od przyjaciół próbujących np. zrobić Wam żart.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx