niedziela, 26 marca

Brazylijski producent elektroniki IGB Electronica SA ogłosił nową linię telefonów z systemem Android pod marką IPHONE, znakiem towarowym, który pierwotnie był stosowany w Brazylii w 2000 roku.

Agencja Reuters informuje:

Pierwszy model będzie nazwany „Neo One” poinformował IGB. Firma została założona w tym roku po restrukturyzacji Gradiente Eletrônica SA, która to złożyła wniosek o wyłączne prawa do marki w Brazylii rejestrują swoje produkty pod nazwą IPHONE w 2000 roku.

Cóż, Apple znów albo będzie musiał złożyć pozew, albo, co bardziej prawdopodobne, rozpocznie negocjacje w sprawie odpłatnej umowy. Firma była zaangażowana w podobną kwestię znaku towarowego w Chinach, kiedy to Proview był w posiadaniu znaku towarowego „iPad”. Tam skończyło się na tym, że Apple zapłacił 60 milionów dolarów, aby uzyskać kontrolę nad marką 'iPad’.

Brazylia jest ważnym krajem dla Apple. Firma rozpoczęła zatrudnianie do nowych salonów Apple w tym kraju, które będą pierwszymi w Ameryce Południowej. Apple i Foxconn rozpoczęli tam także produkcję  iPadów i iPhone’ów. Wreszcie, prezes Apple Tim Cook powiedział kiedyś, że Brazylia jest następnym dużym celem po Chinach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx