czwartek, 11 lipca

mavericks

Według serwisu 9to5Mac, Apple może wykorzystać tegoroczną WWDC 2014 aby skupić się na nowym systemie OS X 10.10, zwracając na niego większą uwagę niż na iOS 8. Apple rzekomo przesunął zespół programistów interfejsu użytkownika iOS do prac nad OS X, by móc zakończyć nowy projekt na czas konferencji na początku czerwca.

Jak już wcześniej informowaliśmy, Apple nie ma planów połączenia obu systemów operacyjnych, decydując się utrzymać iOS i OS X jako odrębne podmioty, ale kolejna wersja OS X może mieć pewne elementy podobne do projektu iOS 7.

Nowy wygląd będzie miał podobny wygląd przełączników podobnych do iOS 7, z ostrzejszymi narożnikami okien, bardziej określonymi ikonami w całym systemie i większą ilością białych przestrzeni niż w obecnej wersji. Jednak cechy OS X takie jak Finder, wielozadaniowość w oknach i Mission Control nie znikną na rzecz wyglądu upodobnianego do iOS.

Apple celuje w wydanie nowej wersji OS X na jesieni wraz z nowym sprzętem, który będzie już posiadał tą najnowszą wersję OS X. Choć wewnętrzna nazwa kodowa OS X 10.10 to „Syrah,” nazwa techniczna jest wciąż niejasna.

W związku z rozwojem iOS 8, Apple rzekomo planuje dodać niektóre funkcje iOS 8 dopiero od wersji 8.1, gdyż firma koncentruje się uważnie nad kolejną wersją OS X. Choć firma Apple może zaprezentować większość nowych funkcji iOS 8 na WWDC w przyszłym miesiącu to jednak pewne dodatki mogą nie być dostępne od pierwszych wersji iOS 8.

ios8

iCloud ma otrzymać w nadchodzącym roku znaczące zmiany i ulepszenia po stronie deweloperskiej, które sprawią, że łatwiej im będzie realizować wsparcie dla usługi. Siri może również otrzymać integrację Shazam, dzięki czemu użytkownicy będą mogą identyfikować piosenkę przy użyciu asystenta głosowego. Wreszcie, iOS 8 ma być podobno zoptymalizowany do nadchodzącego procesora A8 Apple i prawdopodobnego większego wyświetlacza iPhone’a 6.

Priorytetem dla Apple jest także nowa wersja Apple TV, a firma podobno wzmocniła sprzętowe i programowe zasoby inżynierów z wewnątrz firmy do pracy na urządzeniem nowej generacji. Apple może jednocześnie pracować nad rozwojem nowego sprzętu, a także przebudowanym systemem iOS mającym zasilać to urządzenie. Apple miał nadzieję wprowadzić nowe urządzenie na początku 2014 roku, ale premiera urządzenia została przesunięta. Nie jest jednak jasne, czy nowy Apple TV będzie miał swoją premierę podczas WWDC 2014.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx