sobota, 28 stycznia

Apple rozważa ponowne wprowadzenie klasycznego tęczowego logo do niektórych swoich nowych produktów już w tym roku, twierdzi osoba zaznajomiona z planami Apple, która z kolei cytuje korporacyjnego pracownika Apple w Cupertino.

Nie wiemy, których produktów może to dotyczyć, ale komputer Mac byłby pierwszym dobrym kandydatem, ponieważ wielokolorowe logo Apple było używane w pierwszym Macintoshu w 1984 roku i na wielu innych komputerach Apple przed i po nim. Odpowiednie mogą być również iPhony i iPady – być może specjalne edycje tak jak linia (PRODUCT) RED.

Żeby było jasne, ta plotka może być nieprawdziwa. Zdecydowaliśmy się ją udostępnić, ponieważ pochodzi ze źródła, które ma długotrwałe powiązania zarówno z Apple, jak i branżami pokrewnymi. Żadne inne źródła nie podzieliły się podobnymi informacjami. Nawet jeśli to prawda, plany z pewnością mogą się zmienić.

Tęczowe logo Apple czyli „sześciokolorowe” zadebiutowało na komputerze Apple II w 1977 roku i było powszechnie stosowane do 1998 roku kiedy to zaczęto je wycofywać na rzecz monochromatycznego logo Apple podobnego do tego używanego obecnie.

Mimo że oficjalnie nie używa się tęczowego logo od ponad 20 lat, Apple często powraca do tych kolorów na swoich wewnętrzach imprezach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx