sobota, 30 września

Analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo opublikował nowy raport badawczy zachęcający inwestorów do zwrócenia uwagi na trzy produkty w 2018 roku: prawdopodobnego, 6,1-calowego iPhone’a LCD, AirPods i „tańszego MacBooka Air”. Pierwsze dwa na tej liście były szeroko dyskutowane w ostatnich tygodniach i miesiącach, ale to pierwsza wiadomość o zaktualizowanym MacBooku Air.

Spodziewamy się, że Apple wprowadzi nowego MacBooka Air w niższej cenie w 2Q 2018. Przewidujemy, że całkowita liczba sprzedanych modeli komputerów MacBook wzrośnie o 10-15% w stosunku do poprzedniego roku  zwiększając się z 15,5-16 milionów w 2017 roku.

Kuo nie zdradza żadnych szczegółów na temat tego, czego możemy się spodziewać w zaktualizowanym MacBooku Air w niższej cenie, ale obecne modele są już z pewnością dość przestarzałe, ponieważ nie miały żadnych istotnych aktualizacji od trzech lat. Od tego czasu Apple ograniczył dostępność modeli, w tym całkowite wycofał model 11-calowy. Jedyny upgrade 13-calowego modelu w czerwcu ubiegłego roku dotyczył tylko procesora podstawowego, ale nadal jest to układ Broadwell z okresu 2014-15.

Oprócz oczywistych ulepszeń wewnętrznych, takich jak procesor i grafika, innym obszarem, w którym możemy zobaczyć aktualizację jest wyświetlacz, ponieważ MacBook Air nie ma obecnie wyświetlacza Retina tylko tradycyjny o rozdzielczości 1440 x 900 pikseli. Prawdopodobnie zobaczymy też aktualizację portów USB-C/Thunderbolt 3 i być może ogólną zmianę wyglądu.

Twierdzenie Kuo o wprowadzeniu w drugim kwartale wskazuje na okres od kwietnia do czerwca, co może oznaczać ogłoszenie na WWDC w czerwcu. Więcej plotek prawdopodobnie będziemy mogli usłyszeć bliżej tego wydarzenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx