wtorek, 27 lutego

Wyświetlacz OLED w Samsungu Galaxy S9 to najlepszy wyświetlacz smartfona na rynku, wynika z analizy laboratoryjnej przeprowadzonej przez DisplayMate. Ekran najnowszego telefonu Samsunga zapewniał stałą wydajność wyświetlania na najwyższym poziomie i stał się pierwszym wyświetlaczem, który otrzymał same „zielone” oceny we wszystkich testowych i pomiarowych kategoriach DisplayMate.

W oparciu o nasze obszerne testy i pomiary laboratoryjne, Galaxy S9 ma imponujący wyświetlacz, który ustanawia wiele nowych rekordów wydajności wyświetlania, zdobywając nagrodę DisplayMate za najlepszą wydajność w wyświetlaniu smartfona i odbierając najwyższą w historii ocenę A+.

W ubiegłym roku firma DisplayMate chwaliła telefon iPhone X jako „najlepiej działający ekran smartfona”. Gratulowała też Samsungowi – dostawcy ekranu iPhone’a X – za opracowanie i wyprodukowanie „wyjątkowego” panelu OLED, ale powiedziała, że to właśnie opracowana przez Apple „precyzyjna kalibracja wyświetlacza” sprawiła największą różnicę, ponieważ przekształciła sprzęt OLED „w niezwykle dokładny, wydajny i wspaniały wyświetlacz”.

Jednakże Galaxy S9 wyeliminował iPhone X z czołówki w rankingach DisplayMate, dopasowując lub ustawiając nowe rekordy wyświetlania smartfonów w kilku kategoriach, w tym najwyższą absolutną dokładność kolorów, najwyższą jasność wyświetlacza, największą naturalną gamę kolorów, najwyższy współczynnik kontrastu i najniższy poziom odbicia ekranu. Jednak pomimo tego, panel 3K 2960×1440 w S9 ma taką samą wydajność energetyczną, jak ten w Galaxy S8 i Galaxy Note 8.

DisplayMate odkrył, że dokładność kolorów 5,8-calowego wyświetlacza Galaxy S9 jest „wizualnie nie do odróżnienia od doskonałości”, dzięki rekordowo wysokiej dokładności kolorów bezwzględnych 0,7 JNCD, która jest „prawie na pewno lepsza niż ta w istniejących smartfonach, telewizorach 4K Ultra lub HDTV, tabletach, laptopach i monitorach komputerowych”. Ekran o rozdzielczości 2960 x 1440, z 570 pikselami na cal, również ustanawia nowy rekord punktowy odbicia z 4,4% współczynnikiem odbicia, który mierzy czytelność wyświetlacza w jasnych warunkach.

DisplayMate kończy testy, podkreślając „olbrzymie zalety wydajnościowe”, jakie obecnie mają wyświetlacze OLED w porównaniu do wyświetlaczy LCD, które według nich zabezpieczyły OLED jako „ostateczną, najważniejszą technologię wyświetlaczy topowych smartfonów w najbliższej przyszłości 3-5 lat”. Spośród trzech nowych iPhone’ów, które podobno pojawią się w tym roku, dwa mają być modelami OLED o wymiarach 5,8 i 6,5 cala, a jeden to 6,1-calowy, tańszy model LCD. Oczekuje się, że wszystkie trzy będą posiadać identyfikatory Face ID i wyświetlacz od krawędzi do krawędzi.

Według analityka KGI Securities Ming-Chi Kuo, model 5,8-calowy będzie miał wyświetlacz o rozdzielczości 458 pikseli na cal, co oznacza taką samą rozdzielczość 1 125 x 2 366 dla iPhone’a X, podczas gdy większy „6,5-calowy model” Plus ma posiadać od 480 do 500 pikseli na cal. Bloomberg powiedział, że większy model będzie miał rozdzielczość ekranu 1 242 x 2 688, co pozwoli umieścić go bliżej gęstości pikseli ekranu 5,8 cala.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx