środa, 31 maja

Dobrze poinformowany dziennikarz Apple Mark Gurman poinformował dziś, że tak zwany „iPhone 8” będzie miał cienki pasek oprogramowania widoczny w dolnej części ekranu głównego, sterowany gestami, zastępujący fizyczny przycisk Home.

Gurman twierdzi również, że Dock, który mieści do czterech najczęściej używanych aplikacji, zostanie przeprojektowany zgodnie z nowym interfejsem iOS w iPadowej wersji iOS 11. Powyżej, nadal będzie sześć rzędów aplikacji, do 24 aplikacji na stronie.

Pasek stanu jest podzielony na lewą i prawą stronę, którą część pracowników Apple nazywa wewnętrznie „uszami”. Domyślnie lewa strona pokazuje godzinę, a prawa strona wyświetla Wi-Fi, paski sygnału i żywotność baterii.

Mając to na uwadze, grafik Olivier Charavel stworzył makietę tego, jak może wyglądać ekran główny w iPhone’ie 8. Charavel udostępnił również próbkę wyglądu aplikacji Zdrowie na przykładzie tego, jak może ona wyglądać na iPhone’ie 8.

Gurman powiedział również, że użytkownik może przeciągnąć dolny pasek do środka ekranu, aby odblokować urządzenie. Gdy uczyni podobny gest wewnątrz aplikacji wejdzie w tryb wielozadaniowości, a kontynuując przeciągnięcie w górę zamknie aplikację i wróci do ekranu głównego.

Guilherme Rambo podzielił się filmem, który demonstruje jak może wyglądać kiedy Dock zostanie uruchomiony, bazując na symulatorze iOS firmy Apple dla deweloperów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx