czwartek, 11 lipca

Według doniesień opublikowanych w tym tygodniu przez DigiTimes, tegoroczne modele iPhone’a 16 mogą otrzymać pewne zmiany konstrukcyjne w systemie Face ID.

Plotki te wywodzą się z artykułu brytyjskiej gazety The Telegraph sprzed sześciu tygodni. Informowano wówczas, że Coherent, dostawca komponentów do Face ID, rozważa sprzedaż lub zmianę przeznaczenia zakładu produkcyjnego w Newton Aycliffe (małym miasteczku w Anglii) po stracie kontraktu z dużym klientem, którym prawdopodobnie było Apple. Gazeta wspominała o spodziewanej przez ekspertów „przebudowie” systemu Face ID w modelach iPhone’a 16.

Na razie nie wiadomo, jakie dokładnie zmiany planuje wprowadzić Apple w systemie Face ID w modelach iPhone’a 16. Wcześniejsze plotki mówiły o możliwości zastosowania systemu Face ID ukrytego pod ekranem w modelach iPhone’a 16 Pro. Jednak renomowany ekspert rynku wyświetlaczy, Ross Young, zdementował później te doniesienia, wskazując, że taka zmiana może nastąpić najwcześniej w przyszłym roku.

Oczywiście modyfikacje Face ID w iPhone’ach 16 są nadal możliwe, jednak nie wiadomo, czy przyniosą one zauważalne korzyści, takie jak szybszą identyfikację użytkownika. Apple regularnie wprowadza zmiany w wewnętrznych komponentach nowych generacji iPhone’ów, ale nie zawsze przekłada się to na nowe funkcje czy wymierne korzyści dla użytkowników.

Podsumowując, w iPhone’ach 16 możemy spodziewać się pewnych zmian w systemie Face ID, jednak szczegóły na razie pozostają tajemnicą. Być może do wrześniowej premiery smartfonów pojawi się więcej szczegółów na ten temat.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx