wtorek, 7 lutego

TAG-Heuer

Producenci wysokiej klasy szwajcarskich zegarków do tej pory publicznie lekceważyli jakiekolwiek zagrożenie stwarzane przez nadchodzący smartwatch firmy Apple. Jednak teraz, kiedy zegarek jest coraz bliższy wydania, liderzy designerskich zegarków zaczynają zwracać na niego uwagę. Według agencji Reuters, szwajcarski producent TAG Heuer zmienił kurs i zaczął przygotowania do wypuszczenia własnego inteligentnego zegarka i jest gotów do stworzenia partnerstwa i przejęcia innych firm w celu stworzenia oryginalnej, luksusowej oferty, którą będzie mógł konkurować z Apple Watch.

To przedsięwzięcie to znacząca zmiana strategii dla twórcy luksusowych zegarków, który jest największą marką pod parasolem LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy). Po zapowiedzi Apple Watch, szef działu zegarków LVMH i tymczasowy szef wykonawczy TAG Heuer, Jean-Claude Biver, skrytykował inteligentny zegarek twierdząc, że jest „zbyt kobiecy” i wygląda jakby „został zaprojektowany przez ucznia pierwszego trymestru”. Dodał również, że inteligentne zegarki takie jak Apple Watch wkrótce będą nieaktualne, podczas gdy „luksus zawsze będzie miał coś ponadczasowego.”

Biver przyznał, że zmienił jednak zdanie o kategorii SmartWatch i już nakreślił plany własnego urządzenia. Wynegocjował on również kilka partnerstw i jest otwarty na przyszłe przejęcia, jeśli będą konieczne by zrealizować projekt SmartWatch.

Wśród firm współpracujących podobno z TAG Heuer są Google i Intel, z których ten ostatni może zapewnić mikroprocesor napędzający zegarek. Zegarek TAG Heuer ma podobno posiadać elementy mechaniczne wraz czujnikami do monitorowania parametrów fizycznych, takich jak kroki i spalane kalorie.

Biver powiedział, że tylko jego firma może zrobić zegarek, który będzie „pierwszym, innym i niepowtarzalnym.” Potwierdził również, że nie ogłosi go, dopóki nie będzie posiadał wysokiej jakości produktu, co może potrwać nawet do końca 2015 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
szczepan
szczepan
7 lat temu

taki smartwatch to mogę kupić 😉 jeszcze tutaj ciekawy artykuł na ten temat widziałem: https://kingmidas.pl/google-intel-i-tag-heuer-stworza-pierwszy-luksusowy-smartwatch/

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx