sobota, 23 września

The Song reklama Apple

W weekend, Apple wydał wzruszającą reklamę świąteczną nazwaną „The Song”. W reklamie widzimy kobietę, która znajduje starą płytę na której babcia wykonuje piosenkę miłosną dla dziadka. Bohaterka wzbogaca ten utwór o własny wokal i dodatki muzyczne przy użyciu narzędzi Apple.

Apple wydał teraz drugi film, na którym prezentuje szczegółowe informacje o tym, jak powstawała reklama. Jak wyjaśnia główna bohaterka reklamy, muzyk Dana Williams i wokalistka Rhiannon Giddens, seria nagrań została wykonana fonografem, w miejscu przypominającym dźwiękoszczelne budki z lat 50′ do nagrywania krótkich treści audio bezpośrednio na płycie, wtedy jeszcze pocztówkowej.
https://www.youtube.com/watch?v=77hi9SuKfiI#t=24

Fonograf wykorzystany w spocie został dostarczony przez Third Man Records, która jest wytwórnią Jacka White’a. Giddens, wyśpiewała partię babci wykonując utwór „Love Is Here to Stay”. Piosenka została następnie obrobiona przez Williams w aplikacji GarageBand. Williams twierdzi, że korzysta z aplikacji do nagrywania „w zasadzie całej swojej muzyki”. „Każdy, kto nie jest zbyt techniczny jak ja, może po prostu znaleźć sobie inne wyjście” wyjaśnia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx