czwartek, 28 września

Plotki sugerują, że Apple będzie dodawać szybszy zasilacz o mocy 18 W wraz z iPhonami nowej generacji, które mają zostać zaprezentowane we wrześniu tego roku, ale kompatybilność z szybkimi ładowarkami innych firm może być ograniczona.

Japoński blog Mac Otakara, powołując się na informacje od dostawców, twierdzi, że szybkie ładowarki firm zewnętrznych mogą wymagać certyfikacji USB-C [PDF] lub C-AUTH, aby naładować linię tegorocznych iPhonów z pełną prędkością. W przeciwnym razie iPhone może wyświetlać ostrzeżenie i ograniczać prędkość ładowania do maksymalnie 2,5 W.

Certyfikowanie USB-C ma na celu ochronę przed niezgodnymi ładowarkami USB i łagodzenie ryzyka uszkodzenia ze strony niewiadomego sprzętu i znając Apple, wydaje się, że chodzi tu tylko o dodatkowe zabezpieczenia.

Apple jest jedną z ponad 1000 firm zrzeszonych na Forum Implementatorów USB, więc szybkie ładowarki zgodne z USB są dostępne od wielu różnych firm. Zanim jednak kupicie przypadkową szybką ładowarkę, dobrym pomysłem może być sprawdzenie na liście, czy firma rzeczywiście jest członkiem tego forum.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx