piątek, 3 grudnia

Firma TRANSCEND prezentuje nowy zewnętrzny dysk SSD ESD350C korzystający z interfejsu USB 3.1 typu C. Dysk cechuje prędkość odczytu na poziomie 1 050 MB/s oraz zapisu do 950 MB/s. Przeznaczony jest dla użytkowników, którzy potrzebują wydajnego, ale też dobrze prezentującego się nośnika na czas podróży czy pracy na urządzeniach przenośnych.

Umieszczony w urządzeniu dysk SSD PCIe zapewnia prędkość odczytu do 1 050 MB/s oraz zapisu do 950 MB/s. Poprzez wykorzystanie w nośniku kości 3D NAND TLC otrzymujemy dłuższą żywotność dysku niż w modelach opartych na tradycyjnie stosowanych kościach 2D NAND.

Dysk wyróżnia się wyglądem i wytrzymałością za sprawą gumowego etui wkolorze morskim (navy blue). Antypoślizgowy materiał pomaga uchronić dysk przed uszkodzeniami zewnętrznymi i zabrudzeniami. Porównywalny do wielkości dłoni dysk z łatwością zmieści się do kieszeni czy torebki. Razem z dyskiem otrzymujemy dwa kable o końcówkach USB typu C do USB typu C oraz USB typu C do USB typu A. Wspomniana powłoka, rozmiar oraz dołączone uniwersalne złącza sprzyjają wykorzystaniu dysku w czasie podróży – zarówno do pracy przy obróbce wideo, jak i do relaksu przy odtwarzaniu filmu czy ulubionego albumu.

Dysk może być stosowany jako pamięć zewnętrzna do smartfonów i tabletów wyposażonych w port USB-C, najnowszych MacBooków z Thunderboltem 3 oraz urządzeń z portem USB, w tym konsoli Xbox One oraz PlayStation 4.

Producent dostarcza do urządzenia oprogramowanie TRANSCEND Elite, pomagające w zarządzaniu danymi oraz samym dyskiem. Umożliwia ono m.in. tworzenie kopii zapasowych oraz szyfrowanie i przywracanie danych. Program jest kompatybilny z systemami operacyjnymi macOS 10.10. Można go bezpłatnie pobrać ze strony producenta.

Gwarancja i cena

Dysk ESD350C pojawi się w polskich sklepach w czerwcu. Sugerowane ceny producenta to odpowiednio: 409 złotych za wersję 240 GB, 579 złotych za wersję 480 GBoraz 869 złotych za wersję 960 GB. Kupując nośnik, otrzymujemy trzyletnią gwarancjęna produkt.

Specyfikacja

Dysk TRANSCEND ESD350C
Wymiary96,5 mm x 53,6 mm x 12,5 mm
Waga87 g
Temperatura pracy dysku0°C – 60°C
InterfejsUSB 3.1 Gen 2
Typ pamięci3D NAND Flash
Pojemność240 GB, 480 GB, 960 GB
Maksymalna prędkość odczytu danych*1 050 MB/s
Maksymalna prędkość zapisu danych*950 MB/s
Dodatkowe oprogramowanieTranscend Elite
Napięcie robocze5 V
CertyfikatyCE, FCC, BSMI
Gwarancja3 lata
Dołączone przewody sygnałoweUSB-C do USB-C, USB-C do USB-A
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x