niedziela, 16 czerwca

Sam Jadallah, szef oddziału Apple Home Services, opuścił firmę w zeszłym tygodniu po dwóch latach prowadzenia niektórych prac Apple nad inicjatywami dotyczącymi smart dom.

Jadallah ogłosił swoje odejście na LinkedIn, gdzie powiedział, że „to gratka być przedsiębiorcą w Apple i tworzyć produkty na dużą skalę”. W oparciu o niektóre ze swoich tweetów Jadallah pracował nad projektami związanymi z kluczami cyfrowymi, takimi jak niedawna nowość w iOS 15 polegająca na dodaniu kluczy do zamków z obsługą HomeKit do aplikacji Wallet.

Apple zatrudnił Jadallaha w 2019 roku, a jego zatrudnienie znalazło się na pierwszych stronach gazet, ponieważ został ściągnięty z Microsoftu, aby usprawnić pracę Apple nad urządzeniami obsługującymi HomeKit. Jadallah wcześniej pracował w Microsofcie, a przed dołączeniem do Apple kierował firmą zajmującą się luksusowymi, inteligentnymi zamkami Otto.

Kiedy Jadallah został zatrudniony, wielu postrzegało to jako oznakę starań Apple do wkroczenia głębiej w przestrzeń domową. Apple od wielu lat rozwija swój protokół HomeKit i pracuje na urządzeniami domowych, takich jak HomePod, ale nadal pozostaje w tyle za firmami takimi jak Amazon i Google, zwłaszcza w dziale inteligentnych głośników.

W ciągu dwóch lat od zatrudnienia Jadallaha firma Apple wprowadziła kilka nowych inicjatyw HomeKit. Oprócz rozszerzenia funkcjonalności cyfrowej aplikacji Wallet, Apple dodał także obsługę Thread, pracował nad wprowadzeniem Matter i wprowadził nowe funkcje HomeKit, takie jak HomeKit Secure Video.

Nie jest jasne, dlaczego Jadallah odchodzi z Apple ani co planuje zrobić w przyszłości, ani jak jego odejście wpłynie na zespół usług domowych Apple. Apple wydaje się być w trakcie ponownego koncentrowania się nad urządzeniami smart dom, a wraz z wprowadzeniem nowych modeli MacBooka Pro, Apple przeprojektował swoją stronę internetową, aby pogrupować razem kategorie TV i Dom.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx