poniedziałek, 25 września

IHS Suppli wydała informację o szacunkowych kosztach składowych nowego iPada Air, wykonując wirtualny demontaż na podstawie informacji ujawnionych przez Apple i znajomości branży. Według szacunków IHS koszt elementów składowych iPada Air waha się pomiędzy 274 dolary a 361 dolarów w zależności od modelu, a elementy modelu podstawowego kosztują w sumie 42 dolary mniej niż podstawowy model trzeciej generacji iPada w zeszłym roku.

Jest to tym bardziej ciekawe, że nowy iPad Air ma znacznie bardziej zaawansowaną technologię w celu zmniejszenia wielkości i wagi przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności. IHS nie przeprowadził analizy kosztów czwartej generacji iPada, który został wydany pod koniec 2012 roku.

Szacunki IHS Suppli obejmuje jedynie koszty różnych elementów, które tworzą urządzenie i nie obejmują innych kosztów związanych z rozwojem produktu, jego produkcją i sprzedażą, oprogramowaniem, kosztami licencji patentowych, marketingu i nakładów na dystrybucję .Pełny raport nie został jeszcze wydany, ale serwis AllThingsD otrzymał do niego szybszy dostęp.

Na koszt komponentów składa się wyświetlacz za 90 dolarów, komponenty ekranu dotykowego za 43 dolary, chip A7 wyprodukowany przez firmę Samsung za 18 dolarów, pamięć flash firmy Toshiba za 9 do 60 dolarów, chip pamięci DRAM wyprodukowany przez Elpida za 10 dolarów, oraz warty 32 dolary chip częstotliwości komórkowej firmy Qualcomm dla wersji 3G iPada Air.

IHS Suppli poinformował w zeszłym miesiącu, że koszty iPhone’a 5S oszacowano na 199 dolary, a koszty tańszego iPhone’a 5C szacuje się już od 173 dolarów. Pełny raport kosztów związanych z produkcją iPada Air firma IHS Supplì powinna wydać jutro.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx