czwartek, 18 sierpnia

Podczas briefingu prasowego Apple wskazał, że nadchodzący system śledzenia kontaktów COVID-19 we współpracy z Google będzie podlegał weryfikacji, co oznacza, że użytkownicy będą musieli przedstawić dowód choroby w celu zgłoszenia pozytywnego wyniku testu na tę chorobę.

Jak informuje Apple, przykładowo osoba, która uzyska pozytywny wynik testu na COVID-19 za pomocą kodu QR będzie musiała ten kod zeskanować w systemie śledzenia kontaktów dla potwierdzenia swojego zarażenia. Dokładna implementacja systemu potwierdzeń będzie znana dopiero wkrótce. Apple powiedział, że weryfikacja będzie obsługiwana przez podmiot zewnętrzny i może się różnić w zależności od regionu.

Weryfikacja będzie bardzo ważnym krokiem w systemie śledzenia kontaktów Apple i Google, zapobiegając fałszywemu zgłaszaniu przez użytkowników pozytywnego wyniku testu COVID-19 i niepotrzebnie wprowadzając chaos i niepokój wśród innych użytkowników.

Apple zapewnił również, że system śledzenia kontaktów nie będzie egzekwowany przez rządy, a zamiast tego będzie działał na zasadzie opt-in.

Apple i Google ujawnili plany dotyczące systemu śledzenia kontaktów na początku tego tygodnia. Wspólny cel wykorzysta technologię Bluetooth, aby ostrzec użytkowników, gdy potencjalnie będą w bliskim kontakcie z kimś, kto później okaże się nosicielem COVID-19, przy jednoczesnym poszanowaniu prywatności użytkownika.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx