niedziela, 26 maja

W 2020 roku Apple wprowadził funkcję cyfrowego kluczyka samochodowego, która umożliwia użytkownikom otwarcie i uruchomienie kompatybilnego pojazdu poprzez zbliżenie iPhone’a lub zegarka Apple Watch do drzwi po stronie kierowcy.

Kluczyki samochodowe są przechowywane w aplikacji Wallet w taki sam sposób, jak karty płatnicze. Ta funkcja jest obecnie ograniczona do wybranych pojazdów BMW i Kia.

Apple współpracuje z Internet Engineering Task Force (IETF) i innymi podmiotami w celu ustanowienia branżowego standardu udostępniania kluczy cyfrowych na różnych platformach. W ramach tych starań Apple ogłosił dziś, że użytkownicy iPhone’a mogą teraz udostępniać kluczyki samochodowe w aplikacji Wallet użytkownikom urządzeń Pixel za pośrednictwem aplikacji takich jak Wiadomości, Mail i WhatsApp. Wystarczy po prostu wybrać kluczyk samochodowy w aplikacji Wallet, dotknąć przycisku Udostępnij i postępować zgodnie z instrukcjami.

Apple twierdzi, że Google wkrótce rozszerzy tę funkcjonalność na inne smartfony z systemem Android 12 lub nowszym.

Obsługa udostępniania kluczy została włączona na iPhonie z systemem iOS 16.1 pod koniec października. Apple przedstawił dodatkowe informacje dotyczące udostępniania kluczy w aplikacji Wallet w dokumencie pomocy technicznej, w tym instrukcje dotyczące cofnięcia dostępu do współdzielonego kluczyka samochodowego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx