poniedziałek, 15 sierpnia

StoreJet Cloud

Firma TRANSCEND przedstawia dyski chmurowe StoreJet Cloud, które pozwalają na odczyt i zapis danych wszędzie tam, gdzie jest dostępny internet; również przy pomocy urządzeń mobilnych.

Aby móc korzystać z samodzielnie stworzonej chmury, wystarczy podłączyć StoreJet Cloud kablem sieciowym do routera z dostępem do internetu i poświęcić chwilę na przystępny proces konfiguracji. Po jego zakończeniu uzyskujemy dostęp do danych zgromadzonych na dysku, wykorzystując dowolny komputer lub urządzenie mobilne iOS oraz Android podłączone do internetu. Wystarczy ściągnąć i zainstalować darmową dedykowaną aplikację StoreJet Cloud.

W ramach urządzenia istnieje możliwość utworzenia kilku kont. Jedno możemy wykorzystać do gromadzenia prywatnych plików, a drugie udostępnić znajomym, by dzielić się między sobą np. ciekawymi zdjęciami w wysokiej jakości.

StoreJet Cloud jest również przystosowany do pełnienia roli centrum domowej rozrywki. Posiada on certyfikat DLNA, który zapewnia bezproblemowe udostępnianie i odtwarzanie mediów na innych urządzeniach wspierających ten standard. Niech za przykład posłużą telewizory Smart TV, konsole XBOX, czy PlayStation. Oprócz tego StoreJet Cloud wspiera Chromecast, AirPlay oraz iTunes.

SJC210K

StoreJet Cloud 110K to urządzenie z jednym dyskiem twardym 4 TB. Model 210K dysponuje dwoma dyskami po 4 TB każdy i pozwala na wybranie jednego z dwóch trybów działania. Tryb RAID 0 skutkuje zsumowaniem powierzchni obu dysków, przez co otrzymujemy partycję mieszczącą 8 TB informacji. Z kolei domyślnie włączony tryb RAID 1 powoduje, że na obu dyskach zapisywane są dokładnie te same dane (a więc do dyspozycji są 4 TB). Dzięki temu zawartość StoreJet Cloud 210 pozostaje nienaruszona nawet w przypadku awarii jednego z dysków. Zdecydowanie podnosi to bezpieczeństwo przechowywanych danych.

Znajdujący się na tylnej ściance urządzenia port USB 3.0 oraz przycisk kopii zapasowej pozwalają na łatwe skopiowanie zawartości StoreJet Cloud na urządzenie zewnętrzne. Ponadto urządzenie jest kompatybilne z Apple Time Machine.

Gwarancja i cena

Sugerowane ceny dysków TRANSCEND StoreJet Cloud 110K oraz 210K nie są jeszcze znane.

Produkty objęte są dwuletnią gwarancją producenta.

Specyfikacja:

StoreJet Cloud 110K 210K
Wymiary 204,8 x  129,4 x  45,8 mm 210,8 x 129,4 x 87,8 mm
Waga

1,05 kg

2,1 kg
Obsługiwane dyski 3,5” SATA
Ilość obsługiwanych dysków 1 2
Maksymalna pojemność pojedynczego dysku 4 TB
Parametry dołączonych dysków 5900 RPM, 64 MB Cache
Tryb RAID Brak 1 lub 0
Procesor ARM Cortex-A7 Dual-Core 1.1 GHz
Pamięć DDR3 256 MB
Temperatura pracy 5°C – 35°C
Zużycie energii elektrycznej Szczytowe 19,8 W 26,26 W
Standardowe 9,48 W 15,96 W
Uśpienie 0,49 W 0,52 W
Interfejs 1x Gigabit Ethernet, 1x USB 3.0
Maksymalna szybkość transferu danych 110 MB/s
Wspierane systemy iOS 9 lub nowszy
Android 4.4 lub nowszy
OS X 10.7 lub nowszy
Windows 7 / 8 / 10
Certyfikaty CE, FCC, BSMI
Gwarancja 2 lata

Więcej informacji znajdziecie na www.transcend-info.com

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Salich
Tomasz Salich
6 lat temu

Urządzenie nad wyraz ciekawe, jednak myślę że informacja o cenie może być bardzo bolesna.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx