wtorek, 16 sierpnia

thunderbolt_display_elcap_roundup_header

Firma Apple poinformowała kilka serwisów informacyjnych, że planuje wycofanie monitorów Thunderbolt Display, które są dostępne w sprzedaży w Internecie oraz w sklepach detalicznych Apple od lata 2011 roku.

„Jesteśmy na etapie kończenia sprzedaży monitorów Apple Thunderbolt. Będzie on dostępny za pośrednictwem apple.com, sklepów Apple i autoryzowanych sprzedawców Apple do wyczerpania zapasów. Istnieje wiele bardzo dobrych opcji firm trzecich dla użytkowników komputerów Mac”, powiedział rzecznik firmy Apple.

Apple będzie sprzedawać obecne monitory Thunderbolt tak długo jak będą one dostępne, ale do wyczerpania zapasów, ich produkcja będzie jednak zakończona. Nie jest jasne, dlaczego firma Apple zdecydowała się złożyć oświadczenie dotyczące zakończenia sprzedaży wyświetlaczy i czy oznacza to nowe wyświetlacze 4K lub 5K w niedalekiej przyszłości.

Niedobory magazynowe przed WWDC wywołały plotki, że Apple może planować wprowadzenie nowych monitorów podczas tego wydarzenia, ale nie pojawił się żaden nowy sprzęt, a Apple zamiast tego skoncentrował się na oprogramowaniu dla urządzeń iOS, Mac, Apple TV i urządzeń Apple Watch.

Plotki sugerują, że Apple pracuje nad monitorami 5K, a jeśli to prawda, to taki monitor mógłby oferować rozdzielczość 5120 x 2880 pikseli, USB-C / Thunderbolt 3 i wygląd, który naśladowałby najnowsze komputery iMac. Spekulacje sugerowały, że mogłyby być one wyposażone we wbudowany GPU. Jeśli prace nad nowymi monitorami Thunderbolt Display trwają, to mogą one zostać zaprezentowane obok nowej generacji MacBook’ów Pro Retina, które także podobno są w fazie rozwoju.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx