piątek, 22 listopada

konkurs iSpot Alma Mater

raty-euro

Zakończył się konkurs iSpot Alma Mater na najlepszą aplikację edukacyjną zorganizowany przez iSpot Apple Premium Reseller wraz ze studentami –  Ambasadorami marki. Trzy pierwsze miejsca zajęły kolejno: aplikacja ABBYY Fine Scanner, Dropbox i ex aequo Evernote z iThoughts.

Przez dwa tygodnie studenci z całej Polski mogli głosować na jedną z dziesięciu aplikacji konkursowych nominowanych przez dziesięciu Ambasadorów marki iSpot. Nominacje to wynik codziennych testów aplikacji edukacyjnych, które wraz ze znajomymi Ambasadorzy sprawdzają pod względem przydatności w życiu studenckim udostępniając swoje opinie na ich temat na blogu www.ispotalmamater.wordpress.com. Celem Konkursu była popularyzacja wykorzystania nowych narzędzi, które mogą ułatwić codzienne życie studenckie.

wyniki_grafika_informacja prasowa

KIESZONKOWY SKANER  ZWYCIĘZCĄ WŚRÓD APLIKACJI EDUKACYJNYCH

Spośród cyfrowych kalendarzy planujących dzień, notatników, pomocników czy trenerów takich jak: Notability, iStudiez Pro, Reading Trainer, Spark czy Myfitnesspal, zdecydowanie wygrał kieszonkowy skaner – ABBYY Fine Scanner. Nominowany do konkursu przez Ambasadorkę Julię Rychcik z Uniwersytetu Gdańskiego uzyskał większość głosów. Niewiele mniejszą popularnością cieszył się Dropbox – dysk w wirtualnej chmurze. Trzecią pozycję na podium ex aequo zdobyły aplikacje: Evernote oraz iThoughts.

– Żyjemy w czasach, w których notatki papierowe odchodzą do lamusa, mówi Julia Rychcik, która nominowała aplikację do konkursu – Dzięki ABBYY Fine Scanner możesz mieć przy sobie nie tylko skany fragmentów książki, ale również zapiski z wykładów. Wysoka jakość obrazu i autokorekta pozwalają także na wysyłanie oficjalnych pism na przykład do dziekanatu bez obawy, że zdjęcie będzie wyglądać nieestetycznie. A wszystko to bez dodatkowych opłat, gdyż aplikacja jest dostępna bezpłatnie w sklepie iTunes – dodaje.

Konkurs na najlepszą aplikację był częścią programu iSpot Alma Mater skierowanego do studentów. iSpot Alma Mater obejmuje również program Ambasadorski, który ma na celu przybliżenie młodym Polakom nowych technologii. W ramach projektu wybrani studenci na uczelniach w całej Polsce służą radą, prezentują kolegom i koleżankom z uczelni sprzęt Apple oraz zachęcają do testowania aplikacji wspierających edukację.

Recenzje wszystkich aplikacji biorących udział w konkursie można przeczytać na blogu ambasadorskim:

Dropbox – podręczny schowek na zdjęcia, notatki z wykładów. Dostęp do zawartości możliwy jest z każdego miejsca, gdyż działa jak wirtualny dysk.

Reading Trainer – trener czytania pozwala efektywnie studiować i zapamiętywać przeczytane treści. Wystarczy kilka minut dziennie poświęcić na ćwiczenia, by nauka stała się prostsza i szybsza.

Myfitnesspal – osobisty dietetyk, który pomaga kontrolować wagę dzięki planerowi posiłków.

Spark – aplikacja zwana „Gołębiem XXI wieku” automatycznie grupuje wiadomości i pozwala zwiększyć produktywność i zaoszczędzić czas.

Wolfram Alpha – niezbędnik każdego studenta uczelni technicznej – to nie tylko podręczny kalkulator do skomplikowanych obliczeń, ale także profesjonalna encyklopedia.

iThoughts – iMapa myśli, która zwiększa skuteczność i szybkość nauki, pozwala zapisywać pomysły i planować kolejne etapy realizacji projektów czy nauki.
Evernote – podręczny cyberschowek i mini-biuro w jednym, usprawnia pracę przy projektach oraz efektywność działań studentów.

ABBYY Fine Scanner – narzędzie działające niczym kieszonkowa biblioteka wyposażona w profesjonalny skaner, przechowuje wysokiej jakości zdjęcia dokumentów i fragmentów książek.

Notability – wirtualny zeszyt na notatki, które dzięki rozbudowanym narzędziom można intuicyjnie edytować, a następnie dzielić się ze znajomymi z roku przesyłając im cyber zapiski wysokiej jakości.

iStudiez Proaplikacja, która pomaga zorganizować efektywnie semestr z uwzględnieniem nieregularnie odbywających się zajęć. Pozwala na przechowanie w jedynym miejscu planu zajęć i ocen oraz innych potrzebnych studentowi informacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx