środa, 17 kwietnia

Zupełnie niespodziewanie Spotify ogłosił, że zamyka produkcję swojego urządzenia „Car Thing” przeznaczonego do samochodu i montowanego na jego desce rozdzielczej.

Informacja została ogłoszona w ramach ostatnich informacji o wynikach finansowych Spotify dla akcjonariuszy, podczas których stwierdzono, że opracowanie Car Thing kosztowało 31 milionów euro i że na jego ogólną marżę brutto „negatywnie wpłynęła decyzja o zaprzestaniu produkcji Car Thing. W wywiadzie dla TechCrunch Spotify powiedział:

Biorąc pod uwagę kilka czynników, w tym popyt na produkt i kwestie związane z łańcuchem dostaw, zdecydowaliśmy się wstrzymać dalszą produkcję Car Thing. Istniejące urządzenia będą działać zgodnie z przeznaczeniem. Ta inicjatywa odblokowała przydatne informacje, a my nadal koncentrujemy się na samochodzie jako ważnym miejscu dla audio.

Urządzenie zapowiedziane w kwietniu ubiegłego roku trafiło do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w lutym za 89,99 dolarów. Do Polski urządzenie nie zdążyło dotrzeć. Całość została zaprojektowana jako samochodowy odtwarzacz muzyki i podcastów montowany na desce rozdzielczej, aby zapewnić łatwiejsze i spersonalizowane wrażenia słuchowe, szczególnie w dużej liczbie samochodów, które nie obsługują nowoczesnych systemów multimedialnych ani CarPlay.

W połączeniu z urządzeniem z systemem iOS lub Android do przesyłania danych i połączenia z aplikacją Spotify, Car Thing był skierowany do subskrybentów Spotify Premium i oferował ekran dotykowy, pokrętło do nawigacji, funkcje sterowania głosowego i cztery konfigurowane przez użytkownika przyciski do szybkiego dostęp do obszarów takich jak ulubiona muzyka, podcasty lub listy odtwarzania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx