piątek, 1 marca

Speck to amerykański producent akcesoriów szanowanych wśród użytkowników produktów Apple. Od dwóch tygodni mogłem sprawdzić jedno z bardziej znanych etui tej firmy dla iPhone’a a dokładnie etui Presidio2 Grip.

To kolejna już generacja tego etui, które powstało dla wielu modeli telefonów i z każdą kolejną generacją wydaje się być coraz lepsza. Etui posiada swoje charakterystyczną strukturę perforowanych rowków, które zapewniają jego lepsze trzymanie w ręku.

Speck-Presidio2-Grip

Ale nie to jest w nim najważniejsze. Etui zostało wykonane w technologii Armor Cloud. Na czym ona polega? Wewnątrz obudowy wokół wszystkich boków zastosowano małe kapsułki. Według producenta mają one za zadanie chronić telefon podczas upadku na twarde podłoże działając podobnie jak poduszki powietrzne w samochodzie. Dodatkowo narożniki etui wykończone są gumowymi wstawkami, które również mają dodatkowo chronić te newralgiczne elementy telefonu tłumiąc upadek. Producent zapewnia, że system zadziała nawet do 4 metrów, co oznacza, że przy przeciętnym wzroście człowieka mamy pewność, że iPhone powinien taki upadek przetrwać. Skłamałbym, gdybym powiedział, że to wypróbowałem. Nie miałem odwagi robić takiego testu specjalnie, nie mniej mam poczucie większej pewności, że tak faktycznie jest.

Speck-Presidio2-Grip

Speck-Presidio2-Grip

Wnętrze, w którym spoczywa tył telefonu wydaje się być być wykonane z plastiku, a nie gumy. Jest on jednak na tyle delikatny, że nie będzie ocierał szklanego tyłu iPhone’a. Ułatwia on również czyszczenie wnętrza z drobnych paprochów, które często się tam dostają. Jak każdy dobry futerał na telefon, Precidio 2 Grip ma również podniesione ramki zarówno dla sekcji aparatu tylnego jak i z przodu dla całej powierzchni wyświetlacza, które zapewniają odpowiednią ochronę ekranu podczas kładzenia telefonu ekranem w dół.

Speck-Presidio2-Grip

Speck-Presidio2-Grip

Speck-Presidio2-Grip

Etui Presidio2 Grip daje łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych portów. Przyciski głośności i zasilania są obsługiwane bezpośrednio z etui, natomiast przycisk wyciszenia postał dostępny w postaci otworu. To samo tyczy się portu zasilania do którego bezproblemowo podłączymy przewód zasilania firm trzecich, który często ma nieco większe złącza niż oryginalny przewód od Apple.

Na koniec warto wspomnieć, że produkty Speck w tym to etui ma zastosowaną technologię Microban. Zapewnia ona ochronę przeciwdrobnoustrojową a aktywny składnik wbudowany w strukturę etui powstrzymuje 99% bakterii, które gromadzą się na powierzchni etui. W obecnych czasach, w których teraz żyjemy, myślę, że jest to dość ważny dodatek. Choć istnieją inne etui, które również mają pewną formę ochrony przed drobnoustrojami, Microban jest technologią na tyle znaną, iż można ufać, że faktycznie działa.

Speck-Presidio2-Grip

Etui bez problemu działa z bezprzewodowymi ładowarkami Qi i jest kompatybilne z akcesoriami MagSafe, choć nie posiada dodatkowego magnesu w obudowie. Trzymanie MagSafe jest odczuwalnie mniejsze ale nie uniemożliwia ładowania tą technologią i ładowarka trzyma się w jednym miejscu. Testowane przeze mnie etui było w kolorze niebieskim, które bardzo dobrze pasuje do błękitnego koloru mojego iPhone’a 13 Pro, ale Speck wypuścił je również w kolorze czarnym i szarym więc każdy może dopasować je pod swój gust lub kolor.

Etui Speck Presidio2 Grip możecie znaleźć w sklepach internetowych z akcesoriami do telefonów m.in w sklepie doApple.pl.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx