niedziela, 26 maja

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą, Sonos ogłosił dzisiaj, że głośniki One, Beam, Playbase i druga generacja Play:5 obsługują teraz AirPlay 2, 

Oznacza to, że po raz pierwszy głośniki Sonos obsługują technologię AirPlay, umożliwiając użytkownikom łatwe przesyłanie dźwięku z iTunes na komputer Mac i praktycznie dowolnej aplikacji na iPhone’ie, iPadzie i iPodzie touch w tym z Apple Music, YouTube, Spotify, Hulu, Pandora i Netflix, do kompatybilnych głośników Sonos przez Wi-Fi.

AirPlay pozwala na sterowanie za pomocą Siri odtwarzaniem muzyki Apple Music lub Podcastów na kompatybilnych głośnikach Sonos za pośrednictwem iPhone’a, iPada, iPoda touch, HomePod i Apple TV. Na przykład można powiedzieć „Hey Siri, play Beats 1 Radio in the bedroom”, po czym głośnik przydzielony do sypialni w aplikacji Apple Home na iOS rozpocznie odtwarzanie radia.

AirPlay 2 w szczególności umożliwia odtwarzanie dźwięku w wielu pomieszczeniach w przypadku głośników Sonos sparowanych z innymi głośnikami Sonos, HomePodem lub Apple TV. Głośniki Sonos pojawiają się w selektorze AirPlay w aplikacjach i w Centrum Sterowania na urządzeniach z systemem iOS.

Sonos informuje, że jego starsze głośniki nie obsługują AirPlay 2 z powodu ograniczeń procesora, ale w aplikacji Sonos można je sparować z dowolnym z wyżej wymienionych głośników, aby umożliwić obsługę nowego protokołu Apple. Na przykład starszy Playbar sparowany z Playbase współpracuje z funkcją AirPlay 2.

Sonos tłumaczył wcześniejszy brak wsparcia dla AirPlay w swoich głośnikach, oczekiwaniem na AirPlay 2, które częściowo ze względu na niewielkie problemy opóźniło się.

Firma Apple włączyła funkcję AirPlay 2 w systemie iOS 11.4, wydanym pod koniec maja. Sonos jest pierwszym niezależnym producentem głośników obsługującym ten protokół, ale w kolejce czeka już Beoplay, Bang & Olufsen, Denon, Libratone, Marantz, Naim i inni.

Obsługa AirPlay 2 jest dostępna za pośrednictwem bezpłatnej aktualizacji aplikacji Sonos Controller w App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx