środa, 17 lipca

hub usb smartMac

Gniazda USB to zdecydowanie najczęściej używane porty w komputerze. Powinno ich być zatem więcej a przede wszystkim powinny być łatwo dostępne. Każdy korzystający ze sprzętu Apple czy też i innych firm na pewno napotkał kiedyś na problem, w postaci braku wolnego złącza USB. Korzystanie z pendrive’ów, dysków zewnętrznych USB i innych urządzeń USB podłączanych do komputera sporadycznie staje się wtedy dość uciążliwe. Receptą na ten problem jest kupno huba USB, czyli urządzenia działającego jak rozgałęziacz – jeden port USB rozdziela na kilka gniazd.

Hub USB powinien być ustawiony w widocznym i łatwo dostępnym miejscu, dlatego też powinien pasować stylistycznie do naszego monitora lub po prostu nam się podobać. Jeżeli do huba zamierzamy podłączyć dysk twardy USB, rozgałęziacz powinien być wyposażony w dodatkowy zasilacz – niektóre huby pasywne (pobierające energię wyłącznie z portu USB komputera) często nie są w stanie zasilić dysku przenośnego.

Dzięki uprzejmości dystrybutora dostaliśmy do testów hub USB 3.0. Urządzenie kolorystycznie nawiązuje do urządzeń Apple dzięki połączeniu anodyzowanego aluminium i białego plastiku. W zestawie oprócz samego urządzenia dostajemy przewód USB łączący hub z komputerem oraz przewód zasilający dzięki czemu mamy pewność że każde podłączone do niego urządzenie będzie działać poprawnie.

4152775477_1

Podłączając hub do jednego z tylnych gniazd np. w iMacu otrzymujemy dodatkowo, bez instalowania dodatkowych sterowników siedem złączy USB. Warto podkreślić, że wszystkie porty działają w obecnie najszybszym możliwym standardzie 3.0 (każdy kompatybilny wstecznie z USB 2.0, 1.1 i 1.0 ). Każdy port ma swoją osobną diodę informującą o jego aktualnej pracy.

Hub kompatybilny jest z najnowszym systemem OS X Mavericks, ale działa także z poprzednią wersją systemu. Do urządzenia otrzymujemy gwarancję.

Urządzenie możecie nabyć wprost ze strony dystrybutora https://smartmac.eu. Dla czytelników naszej strony dystrybutor zaoferował promocyjną ceną.

[contentblock id=1 img=iframe.png]  

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jur_me
jur_me
10 lat temu

Man już kilka Hub USB i różnie z nimi bywa. Ta wydaj się być bardzo ciekawa. Można się dowiedzieć jak skorzystać z promocyjnej cen dla czytelników strony? I ile ona wynosi? Na stronie sklepu jest 379 i przecena na 199 czy to jest cena promocyjna?

jur_me
jur_me
Reply to  AppleWorld
10 lat temu

Dzięki i pozdrawiam.

3
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx