czwartek, 18 lipca

apple_samsung_logos

Apple i Samsung mogą być blisko osiągnięcia porozumienia, które rozstrzygnie wszelkie pozwy o naruszenie patentów poza sądem, twierdzi Kim Yoo-chul z The Korea Times. To byłby wielki przełom w relacjach między tymi firmami i nie tylko. Mówiło się nieoficjalnie w ubiegłym tygodniu, że Apple, że Apple i Google/Motorola też chcą podpisać takie porozumienie odrzucające wszystkie trwające spory między tymi dwiema firmami.

Samsung i Apple są ponoć na wczesnym etapie tych negocjacji, a niektóre kluczowe szczegóły dotyczące np. opłat licencyjnych są jeszcze w fazie negocjacji.

„Samsung niedawno wznowił rozmowy z Apple, a kluczową kwestią jest to, jak zamknąć wszystkie sprawy sądowe” powiedziały źródła odmawiając podania nazwisk.
[…]
„Potrzebne będzie trochę więcej czasu, aby ustalić szczegółowe warunki, takie jak należności licencyjne w zamian za korzystanie z posiadanych przez siebie patentów, przed osiągnięciem pełnego porozumienia.”

Apple i Samsung ostatnio stali przed sądem w Kalifornii w ramach drugiego pozwu o naruszenie patentów w USA między dwoma firmami. W wyroku ogłoszonym na początku tego miesiąca, ława przysięgłych uznała, że Samsung świadomie naruszył trzy z pięciu patentów Apple znajdujących się w pozwie i nakazał koreańskiej firmie zapłacić firmie Apple sumę 119,6 miliarda dolarów. Apple również został uznany winnym naruszenia jednego z patentów firmy Samsung i ma zapłacić odszkodowanie na łączną kwotę 158 tysięcy dolarów.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx