sobota, 24 lutego

Od dziś, czyli 4 stycznia 2022 roku wszystkie klasyczne smartfony BlackBerry z systemem BlackBerry OS przestały działać w przypadku połączeń, wiadomości tekstowych, transmisji danych i funkcji alarmowych, co w zasadzie sprawia, że nie nadają się do użytku.

BlackBerry ogłosiło tę wiadomość we wrześniu 2020 roku w ramach szerszej zmiany firmy, która ma skupić się na bezpieczeństwie i rozwiązaniach dla przedsiębiorstw. „Jako kolejny kamień milowy w podróży BlackBerry, podejmiemy kroki w celu wycofania starszych usług dla BlackBerry 7.1 OS i wcześniejszych, oprogramowania BlackBerry 10, BlackBerry PlayBook OS 2.1 i wcześniejszych wersji, z datą wygaśnięcia zaplanowaną na 4 stycznia 2022 roku” – podała wówczas firma.

BlackBerry był kiedyś solidnym graczem w branży smartfonów, ale to się zmieniło po tym, jak Apple wprowadził iPhone’a w 2007 roku, który zmienił rynek. Dziesięć lat po premierze iPhone’a, udział w rynku smartfonów BlackBerry został skutecznie wymazany.

BlackBerry przez lata próbowało ponownie wejść na rynek smartfonów, sprzedając smartfony z systemem Android zamiast tych z własnym systemem operacyjnym. Urządzenia te nie zostały jednak zbyt entuzjastycznie przyjęte przez klientów co skłoniło BlackBerry do ogłoszenia, że firma skupi się na oprogramowaniu do cyberbezpieczeństwa dla klientów korporacyjnych, zamiast na tworzeniu sprzętu.

Klientom, którzy nadal używają klasycznych smartfonów BlackBerry, firma udostępnia informacje o tym, jak wycofanie z użycia 4 stycznia może na nich wpłynąć i jakie kroki mogą podjąć, aby się do tego przygotować.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aneka
aneka
1 rok temu

bzdura;

musiałam się przesiąść na starą Jeżynę w oczekiwaniu na naprawę telefonu i wciąż działa;

wiadomo, szału nie ma, ale zarówno połączenia, jak i wiadomości działają normalnie;

tak że tak…

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx