poniedziałek, 15 sierpnia

Firma Apple opublikowała wczoraj nowy dokument pomocy technicznej, z informacją o zmianach zabezpieczeń wprowadzanych w dniu 25 maja uniemożliwiających pierwszej generacji Apple TV i komputerom z systemem Windows XP lub Vista korzystanie ze sklepu iTunes Store. Apple zaczęło także wysyłać e-maile do użytkowników z aktywnymi Apple TV pierwszej generacji, aby ostrzec ich o nadchodzących zmianach.

Z dniem 25 maja zmiany zabezpieczeń uniemożliwią używanie sklepu iTunes Store na urządzeniu Apple TV (1. generacji). To urządzenie jest przestarzałym produktem Apple i nie zostanie uaktualnione w celu zapewnienia obsługi tych zmian zabezpieczeń.

Apple zauważa, że modele drugiej generacji i nowsze modele Apple TV będą nadal współpracować ze sklepem iTunes Store.

Apple TV pierwszej generacji oparty na tradycyjnym dysku twardym został wprowadzony w 2007 roku i został zastąpiony przez znacznie mniejszy model drugiej generacji oparty na technologii flash pod koniec 2010 roku. Model pierwszej generacji został oficjalnie uznany przez Apple za przestarzały pod koniec 2015 roku.

Jeśli chodzi o użytkowników komputerów PC, Apple zauważa, że komputery z systemem Windows XP lub Vista nie są już obsługiwane przez firmę Microsoft i nie mogą korzystać z najnowszych wersji programu iTunes, ponieważ program iTunes 12 wymaga systemu Windows 7 lub nowszego. Wraz z nadchodzącymi zmianami użytkownicy korzystający z tych starszych wersji systemu Windows i iTunes nie będą mogli dokonywać nowych zakupów ani ponownie pobierać poprzednich zakupów ze sklepu iTunes Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx