czwartek, 28 września

Siri jest jedną z tych funkcjonalności w iPhone’ie 4S, która najbardziej skłania do zakupu najnowszego modelu smartfona, a ten kto miał szansę na wypróbowanie tej funkcji na pewno zgodzi się, że jest ona całkiem wyjątkowa. Na razie zarezerwowana jest wyłącznie dla najnowszych iPhone’ów firmy Apple, ale jeden haker twierdzi, że zadziała na każdym urządzeniu z systemem iOS 5 i w dodatku jeszcze bez jailbreaka.

Developer iPhone’a, który działa pod nickiem Jackoplane ogłosił, że z powodzeniem przeniósł Siri do innych urządzeń iOS 5 i skonfigurował do komunikowania się z serwerami firmy Apple bez żadnych problemów. Oznacza to, że wszystkie urządzenia z iOS 5 będą mogły korzystać z Siri – wystarczy go zainstalować.

Kiedy więc będzie można je dostać? Cóż, tego akurat Jackoplane nie jest jeszcze pewien, i dodaje w wiadomości wysłanej na Twitterze, że „Najtrudniejsze jest jeszcze przed nim.”

Pełna lista urządzeń obsługiwanych przez Jackoplane z działającym Siri obejmuje:

  • iPad 1
  • iPad 2
  • iPhone 4
  • iPhone 3G
  • iPod touch 3G
  • iPod touch 4G

Nie wiadomo w tym momencie jak Jackoplane zdobył Siri do pracy z innymi urządzeniami oraz kiedy oprogramowanie będzie dostępne. Mam jednak wrażenie, że Apple będzie chciało położyć kres takim procederom blokując dostęp do swoich serwerów wszystkim urządzeniom które nie są iPhone’m 4S.

Mimo wszystko są to obiecujące wieści dla tych, którzy nie posiadając iPhone’a 4S chcieliby skorzystać z Siri na iPodzie Touch lub iPadzie. Chcielibyście móc skorzystać z Siri na swoich starszych urządzeniach?

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx