środa, 1 lutego

Jedną z głównych cech nowgo iPhone’a 4S jest funkcja osobistego asystenta Siri, który może odpowiadać na pytania i wykonywać zadania użytkownika na podstawie komend głosowych.

„Siri na iPhone’ie 4S pozwala używać głosu do wysyłania wiadomości, planowania spotkań, miejsc rozmów telefonicznych i wiele więcej. Siri rozumie, co się mówi, wie co masz na myśli, a nawet odpowie Ci na pytanie. Siri jest wyjątkowo łatwe w obsłudze i daje nieograniczone możliwości do poszukiwań coraz to nowych sposobów na jego używanie.”

Apple opisał szereg przykładów elastyczności Siri na stronie internetowej tej funkcji.

„Siri rozumie kontekst tego co do niego mówisz, pozwalając Ci mówić do niego naturalnie. Gdy zadamy mu pytanie „Czy muszę wziąć parasol w ten weekend?” zrozumie to jako szukanie prognozy pogody. Siri również inteligentnie wykorzystuje informacje osobiste i dostęp do nich. Jeśli powiesz Siri „Przypomnij mi zadzwonić do mamy kiedy wrócę do domu” znajdzie „Mama” w książce adresowej. Jeśli poprosisz Siri „Czy jest korek tutaj?” dowiedziesz się tego na podstawie bieżących informacji, a zapytanie „tutaj” zostanie oparte na Twojej aktualnej lokalizacji. Siri pozwala wykonywać połączenia, wysyłać wiadomości SMS lub e-mail, planować spotkania i przypomnienia, robić notatki, wyszukiwać w Internecie, znaleźć lokalne firmy, uzyskać wskazówki i wiele więcej. Można również uzyskać odpowiedzi, znaleźć fakty, a nawet wykonywać złożone obliczenia po prostu zadając pytanie.”

Siri jest wprowadzene w wersji beta ze wsparciem dla języka angielskiego (USA, Wielkiej Brytanii i Australii), francuskiego i niemieckiego. Dodatkowe języki i funkcje będą dodawane w przyszłości.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx