niedziela, 21 lipca

Wraz z wypuszczeniem na rynek nowych iPhone’ów 6 i 6 Plus Apple zapowiedział także wydanie specjalnie przeznaczonych dla nich etui. Choć dostępność ich w sklepach fizycznych i u resellerów wciąż pozostaje utrudniona, to bez problemu możemy je zamówić ze sklepu Apple Online w pełnej gamie kolorystycznej.

Składając zamówienie na wciąż brakującego na naszym rynku iPhone’a 6 w opcji 64GB, postanowiłem dobrać do niego silikonowe etui Apple. Dlaczego silikonowe? Po prostu nie jestem zwolennikiem skóry, która po pierwsze na pewno szybciej się zniszczy, a po drugie wygląda jak wygląda i po prostu w niej nie gustuje. Długo zastanawiałem się nad wyborem koloru, ale stwierdziłem że do białego koloru telefonu dobrym kontrastem będzie etui w kolorze czarnym.
etui Apple iPhone6_2

Każde etui, co u Apple jest standardem, posiada całkiem ładne i dopracowane opakowanie, które jest proste w swojej formie, ale bardzo estetycznie wykonane. Jednak pierwsze co rzuciło mi się w oczy wyjmując etui z opakowania to fakt, że nie jest ono do końca czarne. Przez chwilę nawet sprawdzałem czy na pewno nie zaistniała pomyłka, ale nie..To była wersja czarna. Nie mniej dla mnie do czarnego jest mu daleko. Myślę, że w przypadku innych kolorów tego problemu nie ma.

A jakie odczucia z samego wyglądu i funkcjonalności. Tu nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Widać że jest ono wyprodukowane przez tego samego producenta co iPhone. Nie ma tu mowy o jakimkolwiek niedopasowaniu. Wszystko jest w nim w dokładnie tym miejscu co być powinno. Etui posiada własne przyciski zakrywające te do sterowania głośnością i usypiania/wybudzania, oraz całkowicie odsłania spód iPhone’a. To akurat można uznać za plus, ponieważ nie ma problemu z akcesoriami firm trzecich, które niekiedy mają trochę większe wtyczki i potrzebują więcej miejsca.
IMG_0006

Wnętrze etui pokryte jest mikrofibrą, materiałem przypominającym zamsz, który bardzo dobrze chroni tył iPhone’a 6 przed porysowaniem.
etui Apple iPhone 6

Etui jest na tyle cienkie, że nie zmienia radykalnie rozmiarów całego iPhone’a 6, dzięki czemu wciąż można go bez problemu włożyć czy wyjąć z kieszeni. Silikonowy materiał etui daje pewniejszy i solidniejszy chwyt telefonu eliminując uczucie, że może on wysunąć się z dłoni. Boki etui są nieco wysunięte ponad ekran iPhone’a zabezpieczając ekran telefonu w momencie położenia go ekranem do dołu.
IMG_0007IMG_0016IMG_0012

Podsumowując. Myślę, że etui to na pewno będzie chronić mojego iPhone’a przez najbliższy czas. Nie doszukałem się w nim na razie żadnych minusów. No może fakt, że jak ze wszystkimi produktami Apple jego cena nie należy do najniższych i wynosi 139 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
9 lat temu

Polecam takie samo ale skórzane appla etui

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx