czwartek, 18 lipca

Apple ogłosił dziś, że jego popularna usługa identyfikacji muzyki Shazam została uruchomiona 20 lat temu. Aby uczcić tą rocznicę Apple udostępnił playlistę zawierającą najbardziej Shazamowane piosenki w każdym roku kalendarzowym w ciągu ostatnich 20 lat.

„Zawiera wszystko, od „Hey, Soul Sister” Traina po „Cheap Thrills” Sii. Playlista jest prawdziwym odzwierciedleniem fanów muzyki na całym świecie, których aktywnie poszukiwali przez ostatnie dwie dekady” – powiedział Apple. Lista odtwarzania jest dostępna w Apple Music.

Shazam został uruchomiony w sierpniu 2002 roku jako usługa wiadomości tekstowych w Wielkiej Brytanii, a w lipcu 2008 roku stał się jedną z pierwszych aplikacji w App Store.

Apple nabył Shazam w 2018 roku za zgłoszoną kwotę 400 milionów dolarów i od tego czasu zintegrował usługę identyfikacji muzyki z Centrum Sterowania na iPhonie. Apple stale ulepsza Shazam od czasu nabycia usługi, usuwając reklamy z aplikacji, dodając funkcję wykrywania koncertów, włączając obsługę Shazam w aplikacjach innych firm i nie tylko.

Według Apple, z Shazama korzysta obecnie ponad 225 milionów użytkowników miesięcznie na całym świecie i przekroczył on 70 miliardów rozpoznań utworów. Drake jest najbardziej Shazamowym artystą wszechczasów, z ponad 350 milionami Shazamów w utworach, które wydał lub w których wystąpił, podczas gdy „Dance Monkey” Tones And I jest najbardziej Shazamową piosenką w historii z ponad 41 milionami Shazamów.

W komunikacie prasowym Apple wymienił kilka ważnych momentów i kamieni milowych w dwuletniej historii Shazam, w tym pierwszą w historii rozpoznaną piosenkę, najszybsze utwory, które zgromadziły Shazam, najlepsze utwory rozpoznawane według gatunku i wiele innych.

Shazam ma aplikacje dostępne na iPhone’a, iPada, Maca, Apple Watch, urządzenia z systemem Android i Windows oraz nie tylko. W iOS 14.2 i nowszych Apple dodał przełącznik Rozpoznawanie muzyki w Centrum Sterowania, dając użytkownikom iPhone’a, iPada i iPoda touch szybki i łatwy sposób identyfikowania muzyki odtwarzanej przez Shazam bez konieczności pobierania aplikacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx