środa, 25 listopada

Kiedy dwie największe firmy technologiczne prowadzą nieustanną walkę, jest prawie niemożliwe, aby znalazły kompromis do pogodzenia w sferze biznesowej. Samsung i Apple próbują coraz bardziej całkowicie pozbyć się wzajemnych relacji, mimo że tak naprawdę nawzajem siebie potrzebują.

Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że Samsung poinformował o końcu dostaw paneli LCD dla Apple w przyszłym roku. Powodem zerwania więzi Samsunga z Apple jest to, że strategia cenowa Apple skłaniała Samsunga do sprzedaży komponentów ze zbyt małą marżą.

The Korea Times po rozmowie z Samsungiem poznał przyczynę zerwania:

„Nie jesteśmy w stanie dostarczać naszych paneli LCD do Apple z tak ogromnymi rabatami cenowymi. Samsung już uciął sporą część wysyłek do Apple i następnego roku zaprzestanie wysyłek całkowicie.”

Samsung nie jest podobno zaangażowany w produkcję paneli LCD do „iPada mini”, a stroną za nie odpowiedzialną został LG Display oraz AU Optronics. Apple podobno ograniczył także zamówienia na pamięci firmy Samsung. Jednak Apple wykorzystuje wiele komponentów tej firmy w swoich produktach, choć od niedawna zobowiązał się zmniejszać swoją zależność od Samsunga. Firma była w pierwszej połowie 2012 roku topowym odbiorcą komponentów LCD od Samsunga, ale zaczęła cięcia swoich zamówień na panele już od września,  dokonując większych zakupów od LG i Sharpa.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x