piątek, 2 czerwca

Odkryto dość poważną wadę smartfona Samsung Galaxy S10, która w zasadzie oznacza, że ​​można odblokować urządzenie z tanią folią ochronną na ekranie niemal każdym odciskiem palca.

Według BBC, pewna mieszkanka Anglii odkryła wadę uwierzytelnienia po tym, jak zastosowała tani żelowy ochraniacz ekranu kupiony na eBayu do swojego Galaxy S10.

Wkrótce odkryła, że ​​jest w stanie uwierzytelnić się jako właściciel, naciskając odcisk kciuka na ekranowym czytniku linii papilarnych telefonu – problem jednak polegał na tym, że nie zarejestrowała kciuka w biometrycznym systemie uwierzytelniania urządzenia.

Jej podejrzenia zostały potwierdzone, gdy jej mąż spróbował odblokować telefon za pomocą swojego palca na wbudowanym czujniku ekranu. Zabezpieczająca folia ochronna ekranu została następnie nałożona na Galaxy S10 innego krewnego i na nim również miała miejsce ta sama sytuacja.

W odpowiedzi na incydent, Samsung powiedział, że „był świadomy przypadków nieprawidłowego działania rozpoznawania odcisków palców w S10 i wkrótce wyda stosowną łatkę oprogramowania”.

Poprzednie raporty sugerowały, że niektóre zabezpieczenia ekranu są „niekompatybilne” z czujnikiem linii papilarnych Samsunga, ponieważ pozostawiają niewielką szczelinę powietrzną, która może zakłócać skanowanie. Czujnik wykorzystuje bowiem ultradźwięki do wykrywania mikroskopijnych grzbietów, które sprawiają, że każdy odcisk palca jest wyjątkowy.

Galaxy S10 to najnowszy z flagowej serii S Samsunga, która jest zwykle uważana za corocznego rywala iPhone’a. Koreańska firma wypuściła telefon w marcu i określiła swój system uwierzytelniania odcisków palców pod ekranem jako „rewolucyjny”.

[Aktualizacja]: Otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Samsunga w tej sprawie:

W odniesieniu do ostatnich informacji dotyczących rozpoznawania odcisków palców w niektórych modelach Galaxy, chcielibyśmy przekazać naszym klientom następującą informację.
Problem dotyczy czujników czytnika linii papilarnych, który odblokowuje urządzanie po rozpoznaniu trójwymiarowych wzorów, pojawiających się na niektórych, silikonowych ochraniaczach ekranu, traktując te wzory jakby były odciskami palców użytkownika.
W celu uniknięcia problemu radzimy, aby użytkownicy Galaxy Note10/10+ oraz S10/S10+/S10 5G wykorzystujący podobne ochraniacze zdjęli je, wykasowali dotychczas zarejestrowane odciski palców oraz zarejestrowali swoje odciski palców ponownie.
Prosimy też o nie korzystanie z silikonowych ochraniaczy ekranów do czasu aktualizacji oprogramowania, do momentu jej wydania i zastosowania. Wydanie aktualizacji jest zaplanowane na przyszły tydzień. Dodatkowo podczas rejestracji odcisków palców, prosimy o upewnienie się, iż odciski palców są zeskanowane w całości tak, aby każda ich część, włączając ich środek, została zeskanowana.
Dziękujemy za cierpliwość. Będziemy stale upewniać się, że nasi klienci otrzymują najlepszą możliwą usługę.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx