niedziela, 19 maja

Firma Luna Display wprowadziła dziś nowy tryb Mac-to-Mac, który pozwala na używanie dowolnego komputera Mac wydanego w ciągu ostatniej dekady jako drugiego wyświetlacza dla innego komputera Mac. Obejmuje to dowolną kombinację komputerów Mac, od MacBooka Pro i iMaca po MacBooka Air używanego jako główny wyświetlacz dla Maca mini.

Aby korzystać z trybu Mac-to-Mac, użytkownicy muszą kupić klucz Luna Display, który podłącza się do drugiego komputera Mac. Dostępna jest opcja podłączenia przez USB-C lub DisplayPort, a zestaw kosztuje 69,99 dolarów i do piątku oferowany jest z 25 procentową zniżką czyli za 52,50 dolarów z darmową dostawą do Polski.

Podstawowy komputer Mac musi posiadać system OS X El Capitan lub nowszy, a drugi komputer Mac OS Mountain Lion lub nowszy. Ponadto oba komputery Mac muszą być podłączone do tej samej sieci przez Wi-Fi lub Ethernet, a każdy z nich wymaga bezpłatnej aplikacji Luna Display, którą można pobrać ze strony internetowej Luna Display.

Meet Mac-to-Mac Mode from Astropad on Vimeo.

Luna Display idzie naprzód, mimo że Apple dodaje Sidecar w macOS Catalina, natywnym rozwiązaniu do używania iPada jako drugiego wyświetlacza dla komputerów Mac.

„Z całym szumem wokół Sidecar, jednym z największych problemów o jakim słyszeliśmy, jest to, że działa tylko z ograniczoną gamą modeli komputerów Mac” – napisał Giovanni Donelli, współzałożyciel Luna Display. „To skłoniło nas do zastanowienia się, w jaki sposób możemy zmusić Luna Display do uzyskania jeszcze większej wartości na naszych urządzeniach Mac”.

Apple ma również funkcję o nazwie Target Display Mode, która pozwala na używanie komputera iMac od końca 2009 roku do połowy 2014 roku jako zewnętrznego wyświetlacza dla innego komputera Mac.

Rozwiązanie Luna Display obejmuje pełną obsługę klawiatury, gładzika i myszy na obu komputerach Mac. Firma udostępniła pełne instrukcje krok po kroku dotyczące konfigurowania trybu Mac-to-Mac na swojej stronie internetowej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx