środa, 22 maja

Choć tytanowa konstrukcja nowego iPhone’a 15 Pro tradycyjnie już stała się powodem krytyki, przede wszystkim przez użytkowników Androida, to wychodzi na to, że jednak może się podobać.

Samsungowi spodobała się ona na tyle, że planuje zastosować ten materiał w kolejnej wersji swojego flagowego smartfona. Jak podaje The Elec, Galaxy S24 Ultra będzie pierwszym telefonem Samsunga wykorzystującym tytan, a firma zamierza rozszerzać ten materiał w zależności od odbioru użytkowników.

W przypadku iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max Apple zastosował nową ramkę tytanową zamiast ramki ze stali nierdzewnej, co zmniejsza ich wagę. iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max są o około dziewięć procent lżejsze niż iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. IPhone 15 Pro waży 187 gramów, mniej niż 206 gramów w przypadku iPhone’a 14 Pro, natomiast iPhone 15 Pro Max waży 221 gramów, mniej niż 240 gramów w przypadku iPhone’a 14 Pro Max.

Według raportu jest mało prawdopodobne, aby zastosowanie przez Samsunga tytanu w S24 Ultra doprowadziło do równoważnej redukcji masy w porównaniu z S23 Ultra. Samsung wykorzystuje obecnie w swoich flagowych urządzeniach lekkie aluminium, podczas gdy Apple wcześniej stosował cięższą, ale trwalszą stal nierdzewną.

Z raportu wynika również, że aluminiowe obudowy telefonów premium kosztują Samsunga obecnie mniej niż 20 dolarów, podczas gdy wersje tytanowe mogą kosztować nawet 100 dolarów. Mówi się, że Samsung „wstępnie” postawił sobie za cel wyprodukowania 15 milionów ramek – tyle samo co modeli Galaxy S23 Ultra, które sprzedał w tym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx