poniedziałek, 24 czerwca

To było tylko kwestią czasu. Samsung oficjalnie wypełnił swoje obietnice i złożył pozew przeciwko Apple za rzekome naruszenie ośmiu patentów w nowym iPhone’ie 5. Samsung groził pozwaniem Apple o naruszenie patentów już w zeszłym miesiącu, niedługo po tym jak Apple wygrał jedną z największych bitew patentowych w branży technologicznej.

Samsung złożył poprawkę do pozwu, który po raz pierwszy zgłoszony został w kwietniu dodając iPhone 5 do listy urządzeń, które obejmują iPhone 4, iPhone 4S, iPad 2 oraz nowy iPad oraz które wszystkie zostały oskarżone za naruszenie patentów Samsunga.

Kiedy Samsung po raz pierwszy w zeszłym miesiącu zagroził Apple procesem o naruszenie patentów założono że iPhone 5 będzie wykorzystywał LTE. Chociaż nowy iPhone oferują obsługę szybkich sieci bezprzewodowych 4G, na które to Samsung posiada wiele patentów, ostatnia nowelizacja pozwu nie jest związana z patentami LTE. Przedstawiciel firmy Samsung powiedział serwisowi CNET, że w skład ośmiu patentów zaskarżonych w pozwie sześć obejmuje funkcje użytkowe, a dwa standardowe istotne patenty ale nie związane z portfolio patentów LTE .

To zgłoszenie patentowe zostało dodane w tym samym czasie, kiedy sędzia federalny wydał nakaz trzy-miesięcznego zakazu sprzedaży Samsunga Galaxy Tab 10,1 w USA.

Samsung komentując nowe zgłoszenia stwierdził, że „nie mają wielkiego wyboru, ale muszą podjąć niezbędne kroki w celu ochrony ich innowacji i własności intelektualnej.” Apple nie wydał jeszcze komentarza w tej sprawie.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx