wtorek, 22 września

Japoński blog Macotakara informuje, że otrzymał informację od źródeł, mówiącą o tym, że Apple rozpoczął produkcję przyszłego iPada mini w swoich zakładach Foxconn w Brazylii. Raport ten wydaje się być kontynuacją tego co zapowiedziano już w lipcu, twierdząc, że produkcja rozpocznie się właśnie w Brazylii we wrześniu.

„Według mojego źródła, produkcję iPada mini rozpoczęto w brazylijskiej fabryce. Nie mam jeszcze informacji, czy będą one także produkowane w chińskiej fabryce.”

Foxconn pracuje nad rozpoczęciem produkcji iPhone’ów i iPadów w Brazylii, negocjując z urzędnikami ulgi podatkowe, móc powiększyć siłę roboczą w tym kraju i pomóc swoim partnerom, takim jak Apple, obejść wysokie podatki w imporcie towarów obcego pochodzenia z tego kraju.

Źródło Macotakara wskazuje, że w egzemplarzu iPada mini wyprodukowanym w Brazylii brakuje małego otworu w pobliżu górnej środkowej części tylnej obudowy, który jak niektórzy spekulowali miał być dla mikrofonu. Ten element pojawił się na etui i rysunkach projektowych, które wyciekły w ciągu ostatnich kilku miesięcy, jak również na licznych, aktualnie krążących makietach fizycznych urządzenia.

Apple ma podobno zaprezentować iPada mini na imprezie medialnej zaplanowanej na ten miesiąc, a ostatnie sprawozdania Fortune informują, że Apple ma wysyłać zaproszenia na 10 października. Na podstawie terminów typowych dla Apple, wydarzenie medialne odbędzie się tydzień później.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x