poniedziałek, 28 listopada

Serwis bankowości internetowej Revolut rozpoczął wdrażanie wsparcia Apple Pay w wielu europejskich krajach. Najnowsza jej aktualizacja umożliwia dodanie karty Revolut do aplikacji Wallet i zapłacenie za zakupy za pomocą Apple Watch lub iPhone’a.

Tych co nie znają Revolut informujemy, że jest serwis świadczący usługi bankowe, który pojawił się w ciągu ostatnich kilku lat. W 2018 roku Revolut uzyskał europejską licencję bankową, dającą zezwolenie na działalność na terenie Unii Europejskiej. Dzięki licencji fintech został pełnoprawnym bankiem z gwarancjami środków (do kwoty 100 000 EUR w ramach europejskiego systemu gwarancji depozytów) oraz możliwością oferowania pożyczek konsumenckich i dla biznesu. 

Revolut umożliwia bezprowizyjne płacenie za granicą w ponad 150 walutach czy wysyłanie przelewów krajowych i międzynarodowych bez marży i dodatkowych opłat, po kursie międzybankowym. Można także dokonywać transakcji na kryptowalutach.

Minęło trochę czasu, ale długa lista funkcji Revolut obejmuje teraz wsparcie Apple Pay. Wsparcie Apple Pay jest oficjalnie dostępne w Wielkiej Brytanii, Francji i Rosji – ale jak zauważyliśmy dziś w mediach społecznościowych wielu polskich użytkowników również mogło dodać kartę Revolut do aplikacji Wallet i rozpocząć nią płatności zbliżeniowe.

Wygląda na to, że pełne wsparcie Apple Pay dla Revolut w Polsce nastąpi pewnie w najbliższym czasie.

[AKTUALIZACJA]: Właśnie przed chwilą udało mi się dodać do aplikacji Wallet swoją kartę wirtualną. Zatem wygląda na to, że możliwość ta uruchamiana jest stopniowo.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx