wtorek, 25 czerwca

Firma Capcom ogłosiła, że gra Resident Evil Village na komputery Mac zostanie wydana w piątek, 28 października. Gra będzie dostępna na komputery Mac wyposażonych w chipy Apple Silicon.

Gra Resident Evil Village pojawiła się w 2021 roku, ale została ograniczona tylko do komputerów PC i konsol. Podobnie jak w przypadku poprzednich gier Resident Evil, Resident Evil Village to gra FPP, która wymaga od graczy eksploracji otoczenia w nadziei na odkrycie przedmiotów i sprzętu dającego kolejne postępy.

Akcja gry toczy się w zaśnieżonej rumuńskiej wiosce oraz jej otoczeniu i kładzie większy nacisk na akcję i walkę niż w poprzedniej części, Resident Evil 7: Biohazard. Gracz ponownie wciela się w postać Ethana Wintersa, śledząc poczynania przeciwników z perspektywy pierwszej osoby trzy lata po wydarzeniach zaprezentowanych w siódmej części.

Capcom twierdzi, że Resident Evil Village jest zbudowany na pierwszej wersji autorskiego silnika gier Capcom dla Maca RE Engine i jest kompatybilny z komputerami Mac M1 i M2 z systemem macOS Monterey lub macOS Ventura.

Wersja Resident Evil Village na komputery Mac jest dostarczana z DLC Trauma Pack, częściami broni szopów i pakietem Survival Resource Pack. Nie obejmuje jednak Resident Evil: RE:Birth, ale Capcom mówi, że dodatek Winters’ Expansion nadejdzie w najbliższej przyszłości. Rozszerzenie Winters’ Expansion wprowadzi nowy tryb trzecioosobowy wraz z nową zawartością gry.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx