środa, 27 października

Po wieloletnim użytkowaniu iPhone’a można śmiało stwierdzić, że nic tak nie denerwuje w tych urządzeniach jak przycisk Home. Tuż po zakupie działa on wyśmienicie, problem zaczyna się jednak po kilku miesiącach. Co zrobić, jeśli Home nie działa poprawnie?

Zacznijmy od tego, czym się objawia ta masakra. Jak wcześniej napisaliśmy, przez pierwsze miesiące od zakupu iPhone’a problem ten jest niemal nieodczuwalny, chyba że mamy urządzenie z małą ilością pamięci RAM i jailbreakiem. Po dłuższym użytkowaniu iPhone’a przycisk Home po prostu coraz gorzej reaguje na komendy użytkownika. Z czasem trzeba go naciskać coraz mocniej i po kilka razy, aby urządzenie w ogóle zareagowało.

Problem leży oczywiście po stronie technicznej urządzenia i jedynym rozwiązaniem jest rozkręcenie iPhone’a i poprawienie odpowiednich styków lub po prostu oddanie telefonu do serwisu (koszt takiej przyjemności wynosi około 30 zł), jednak ostatnio w internecie popularne stało się rekalibrowanie tego przycisku, które w minimalnym stopniu poprawia jego działanie.

Aby pomyślnie skalibrować przycisk Home:

  1. Uruchom dowolną aplikację systemową, typu Giełda lub Pogoda.
  2. Wciśnij i przytrzymaj przycisk Power, aż pojawi się suwak odpowiedzialny za wyłączanie urządzenia
  3. Wciśnij i przytrzymaj przycisk Home, dopóki wyświetlony suwak, wraz z otwartą w tle aplikacją systemową, nie znikną. Po  zniknięciu przycisk Home powinien być bardziej czuły.

Jeżeli ktokolwiek z Was podejmie się zastosowania zamieszczonych wyżej instrukcji, dajcie znać w komentarzach czy Wam też zadziałało.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mario
mario
9 lat temu

Naprawdę działa ta operacja przycisk jest bardziej czuły. Dziękuje i pozdrawiam:)

Alfons
Alfons
9 lat temu

Działa 😉 w 100% 😉

blacky
blacky
9 lat temu

rzeczywiście jest lepiej, dzięki za dobra receptę, pacjent uleczony

3
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x