poniedziałek, 6 lutego

Apple wkłada wiele wysiłków, aby zaoferować jedne z najbardziej ekologicznych gadżetów na świecie. Nowy iPhone 5, na przykład, jest jednym z najbardziej ekologicznych smartfonów jaki można kupić. Apple stara się także produkować jak najbardziej ekologiczne opakowania. W rzeczywistości, opakowanie dla najnowszych słuchawek EarPods jest przyjazne dla środowiska, tak że zmienia się w papkę podczas zanurzenia w wodzie.

Jeśli jesteś osobą, która nie znosi bałaganu, tu jest to świetny sposób, aby pozbyć się opakowania EarPods dostarczonych z nowym iPodem. Wystarczy wypełnić miskę ciepłą wodą i zanurzać opakowanie. W ciągu kilku minut, praktycznie całkowicie się ono rozpuści.

Nie wiadomo dokładnie, z czego składa się opakowanie, ale serwis Mashable uważa, że Apple używa „odnawialnej tapiokowej pianki papierowej” używanej do opakowania iPhone’a, zgodnie z informacją na stronie internetowej.

Ta sztuczka nie będzie działać z opakowaniem słuchawek EarPods dostarczonym z iPhone’em 5, ponieważ jest ono wykonane z tworzywa sztucznego. Poza tym, jest tak zaprojektowane, aby chronić słuchawki w podróży, więc to chyba dobrze, że nie rozpadnie się, gdy zrobi się mokro.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam Turlej
Adam Turlej
10 lat temu

EKO działania Apple są bardziej pod publike niż mają naprawdę pomóc w ochronie naszej przyszłości.

PCz.
PCz.
10 lat temu

Biorąc pod uwagę skalę sprzedaży swoich produktów na całym świecie, każde takie eko działanie ma jak najbardziej sens.

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx