poniedziałek, 4 marca

Firma Apple umówiła swojego przedstawiciela na spotkanie z tajwańskim producentem ekranów dotykowych GIS w przyszłym tygodniu w celu omówienia rozwoju iPhone’a ze skanerem linii papilarnych pod wyświetlaczem, który zostanie wypuszczony już w przyszłym roku, wynika z dwóch raportów „Economic Daily News”.

Raporty twierdzą, że Apple planuje zastosować technologię ultradźwiękowego czujnika odcisków palców Qualcomm w co najmniej jednym modelu iPhone’a, który ma zostać wydany w 2020 roku chociaż ramy czasowe można przesunąć aż do 2021 roku. GIS będzie współpracować z Qualcomm w celu dostarczenia niezbędnych komponentów.

Doniesienia te są zgodne z ostatnimi raportami analityka Ming-Chi Kuo, analityków Barclays, Bloomberga i innych, które spodziewają się, że Apple wypuści iPhone’a zarówno z Face ID, jak i czytnikiem odcisków palców pod ekranem w 2020 lub 2021 roku.

Obecnie istnieją dwa rodzaje podekranowych czytników linii papilarnych, w tym optyczna i ultradźwiękowa. Warianty optyczne opierają się na świetle z wyświetlacza smartfona, aby stworzyć obraz 2D odcisku palca, podczas gdy warianty ultradźwiękowe wykorzystują dźwięk o wysokiej częstotliwości do wygenerowania obrazu 3D odcisku palca.

Qualcomm już dostarcza ultradźwiękowe czujniki linii papilarnych do smartfonów Samsung Galaxy S10 i Galaxy Note10, ale iPhone’y mogłyby użyć jeszcze bardziej zaawansowanej wersji technologii do 2020 roku lub 2021 roku.

W zamkniętym briefingu konferencji Mobile World Congress w Barcelonie w 2019 roku dyrektor Qualcomm, Gordon Thomas poinformował, że firma planuje stworzyć jeszcze większe podekranowe czujniki linii papilarnych niż te stosowane w najnowszych smartfonach Samsunga, z ewentualnym celem opracowania czujnika, który działa praktycznie na całym wyświetlaczu.

Przypadkowo lub nie, pogłoski o iPhone’ach ze skanerem odcisków palców pod wyświetlaczem sugerują, że będzie to rozwiązanie pełnoekranowe.

Podsumowując, stanowi to kolejny dowód na to, że Apple planuje wypuścić co najmniej jeden nowy model iPhone’a z Face ID i formą pełnoekranowego Touch ID pod ekranem w ciągu najbliższego roku lub dwóch. Ponieważ technologia ultradźwiękowa działa tylko z wyświetlaczami OLED, czujnik będzie prawdopodobnie ograniczony do wyższej klasy iPhone’ów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx