piątek, 19 kwietnia

Według źródeł cytowanych przez DigiTimes, Apple rozważa stworzenie przyszłych iPadów z obudową ze stopu tytanu, zastępując metal na bazie aluminium stosowany w obecnych modelach.

Stwierdzenie to pojawia się w artykule dotyczącym produkcji nadchodzącego iPada dziewiątej generacji, który podobno będzie zawierał aplikację powłokę PVD (fizyczne osadzanie z fazy gazowej) w celu zwiększenia odporności urządzenia na zarysowania.

Doniesienia te są podobne do raportu z zeszłego miesiąca sugerującego, że wyższej klasy modele w ofercie iPhone’a 2022 firmy Apple będą pozbawione istniejącej konstrukcji obudowy z aluminium i stali nierdzewnej na rzecz tytanu, ze względu na większą wytrzymałość i trwałość tego materiału.

Plotki te są zgodne z niedawnymi badaniami Apple nad przydatnością tytanowych obudów do swoich produktów, które obejmują patenty związane z wykorzystaniem przetworzonego tytanu o unikalnych właściwościach dla przyszłych MacBooków, iPadów i iPhone’ów.

W porównaniu ze stalą nierdzewną tytan ma znacznie większą twardość, co czyni go bardziej odpornym na zarysowania, a jego sztywność sprawia, że jest wystarczająco wytrzymały na zginanie.

Jednak wytrzymałość tytanu sprawia, że trudno go obrabiać, dlatego firma Apple opracowała proces piaskowania, trawienia i proces chemiczny, który może nadać obudowom tytanowym wysoki połysk i bardziej atrakcyjny wygląd. Apple prowadzi również badania nad zastosowaniem cienkich powłok tlenkowych na powierzchni, które mogą zmniejszyć widoczność tłustych odcisków palców.

Jeśli najnowsze doniesienia są dokładne, byłby to pierwszy raz, kiedy Apple zastosował tytan w iPhone’ach‌ i iPadach. Firma wykorzystała tytan jako opcjonalny materiał obudowy w najnowszych modelach Apple Watch. Fizyczna karta Apple Card jest również wykonana z tytanu, ale najnowsze iPhone’y i iPady są wciąż wykonane ze stali nierdzewnej i/lub aluminium.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx