sobota, 15 czerwca

Apple rozważa dodanie do przyszłych modeli Apple Watch czujników próbkowania kolorów, które umożliwiłyby dopasowanie tarcz zegarka do koloru paska i ubrania użytkownika informuje Apple Insider.

W patencie przyznanym w tym tygodniu przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, zatytułowanym „Urządzenia elektroniczne z czujnikami próbkowania kolorów”, Apple opisuje, w jaki sposób czujniki światła pod wyświetlaczem Apple Watch mogą mierzyć kolor obiektów zewnętrznych w celu dopasowania do tła aktualnie wyświetlanej tarczy zegarka z kolorem ubioru użytkownika i wybranym paskiem.

Patent wyjaśnia, w jaki sposób czujnik optyczny, taki jak kamera, czujnik zbliżeniowy, czujnik światła otoczenia, czujnik odcisków palców lub inny czujnik umieszczony pod ekranem, może próbkować kolory, emitując sekwencję czerwonego, zielonego i niebieskiego światła w kierunku obiektu zewnętrznego umieszczonego na jego linii wzroku i mierzącego poziomy odbicia RGB.

Obwody sterujące w zegarku stosowałyby następnie algorytm specyficzny dla danego pasma do próbki koloru i dopasowywały ją do z góry określonej listy kolorów pasków zegarka, podczas gdy algorytm specyficzny dla odzieży dopasowywałby ubranie w określonej gamie kolorów.

Po zastosowaniu ograniczeń do możliwych kolorów wyświetlacza obwód sterujący naśladuje próbkowany kolor na tle tarczy Apple Watch, aby uzyskać pożądany jednolity wygląd.

Podobnie jak w przypadku każdego zgłoszonego patentu, jest mało prawdopodobne, aby opisana w nim technologia zostanie wprowadzona do Apple Watch w najbliższej przyszłości, jeśli w ogóle, ale oferuje ciekawe spojrzenie na to, jak Apple bada sposoby na uczynienie swojego flagowego smartwatcha bardziej kolorowym zegarkiem poza urządzeniem do monitorowania stanu zdrowia i kondycji.

Apple nieustannie szuka sposobów na rozszerzenie zakresu czujników w Apple Watch, które obejmują już śledzenie tętna, powiadomienia o nieregularnym rytmie serca, aplikację EKG, pomiar tlenu we krwi, wykrywanie upadków i wiele innych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx